'ISLAH OLMUŞ BİR ÇAVUŞOĞLU VAR ARTIK, EGOMU BİR KENARA ATTIM'

'ISLAH OLMUŞ BİR ÇAVUŞOĞLU VAR ARTIK, EGOMU BİR KENARA ATTIM'

CHP Denizli’deki kongre sürecini değerlendiren ve hedeflerini açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Kendimi ıslah ettim. Islah olmuş bir Çavuşoğlu var artık. Egomu bir kenara attım. Ben değil, biz varız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’na konuk oldu. Programda 30 Aralık’ta yapılacak olan CHP Denizli’deki kongre sürecini değerlendiren ve hedeflerini açıklayan İl Başkan Adayı Çavuşoğlu, “ben de insanım, benim de hatalarım oldu. Herkes sanıyor ki Çavuşoğlu sütten çıkmış ak kaşık. Ben, bu iki sene boyunca ıslah oldum. Eskiden kızardım, küserdim. Bu huyumdan vazgeçtim. Artık herkesle barışığım. Herkese kucağımı açıyorum. Islah olmuş bir Çavuşoğlu var artık. Egomu bir kenara attım. Kimseye küs değilim, herkesi kucaklıyorum. Ben değil, biz varız” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINI BİR BASAMAK OLARAK GÖRMEDİM”
Bülent Nuri Çavuşoğlu, programda, yeniden CHP İl Başkanlığına aday olma sürecini de değerlendirdi. Çavuşoğlu, il başkanlığını hiçbir zaman bir basamak, bir merdiven olarak görmediğini, ne belediye başkanlığı ne de milletvekilliğini düşünmediğini belirterek, “hizmet için yola çıktık” dedi. 

“SAYIN FİLİZ O REZİDANSI ALMAK İSTİYORSA, BEN ARACI OLMAYA HAZIRIM”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızının rezidansına talip olan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz’e de çağrıda bulunan Çavuşoğlu, “Sayın Filiz’e buradan sesleniyorum; süresi bitse de ben aracı olmaya söz veriyorum. Hâlâ o rezidansı almak istiyorsa, getirsin yüz bin doları, gidip alalım. Küçük polemikler ile büyük fırtınalar koparmaya gerek yok” dedi. 

“HUKUK VE ADALET HEPİMİZE GEREKLİ”
Genel gündemi de değerlendiren Çavuşoğlu, “artık öyle bir hale geldik ki gündemi takip etmeye zorlanır hale geldik. Artık günde üç öğün değişen gündemimiz var. Yetişemiyoruz” dedi. Yeni KHK ile ilgili eleştirilerde de bulunan Çavuşoğlu, 15 Temmuz sonrasından bugüne kadar çıkan KHK’ların yüzde 80’inin, 15 Temmuz ile uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını savunarak, “bugün 15-16 Temmuz’u kapsar, yarın başka bir KHK ile başka konuları kapsamayacak diyemeyiz. Bunun garantisi yok. Ama hukukun garantisi var. Kimse kendini yargı yerine koyamaz. Hukuk devletinin gerekliliği budur. Adalet delinmemeli. Hukuk ve adalet hepimize gerekli” şeklinde konuştu. 

 

HATİCE DEMİR 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211