'İSLAM COĞRAFYASINDAKİ ACILARIN SON BULMASINA VESİLE OLSUN'

'İSLAM COĞRAFYASINDAKİ ACILARIN SON BULMASINA VESİLE OLSUN'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Yusuf Garip,  Berat Kandili sebebiyle  mesaj yayınlandı.

Berat Kandilinin İslam coğrafyasındaki acıların son bulmasına vesile olmasını dileyen Garip, mesajında "Beraat Kandili, Cenab-ı Hakk'ın feyiz ve bereketini bolca dağıttığı, günahlardan arınma noktasında büyük fırsatlar sunduğu gece anlamına gelmekte olup, bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmemiz ve Rabbimize olan kulluk vazifesini yerine getirmeniz kendi hayrımıza olacaktır. Ramazan ayının müjdecisi olan bu gecenin, inananların kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla, günahlardan arınmaları Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine sığınmalıyız” dedi.

 Dünya coğrafyasında Müslümanların yaşadığı sıkıntıların son bulmasını dileyen Garip, “Bu gecede bilerek veya bilmeyerek işlenen hata ve günahlardan tövbe etmeli, günahların kalplerde bıraktığı kirlilikten arınma, sıkılan ve bunalan ruhların Yüce Rabbimizin rahmetine ve mağfiretine ulaşması adına Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapı olduğu için iyi değerlendirmeliyiz. Aramızdaki kırgınlık ve dargınlıkları ortadan kaldırmalıyız. Kardeşlik, birlik ve beraberliğin güçlenmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bu gece vesilesiyle dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılmasını, acının, gözyaşının, şiddet, terör ve umutsuzluğun yerini, huzur ve barışın almasını Yüce Allah'tan dilerim. Tüm İslam aleminin ve Denizlili Hemşerilerimin Berat Kandilini kutlar, Hayırlara vesile olmasını Yüce Allahtan niyaz ederim" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER