'İSLAMOFOBİNİN İLK HEDEFİ MÜSLÜMAN KADINLAR'

'İSLAMOFOBİNİN İLK HEDEFİ MÜSLÜMAN KADINLAR'

İslamofobi ile ilgili temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya'nın Köln kentinde konuşan Önceki Dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, “İslamofobinin ilk hedefi Müslüman kadınlar” dedi.

Önceki Dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, üyesi olduğu TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesinde bulunan ‘Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu’ heyetiyle İslamofobi ile ilgili temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya'nın Köln kentinde açıklamalarda bulundu. Sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan kadınların haklarını arayamadığını ve İslam karşıtı eylemlerin kayıtlara çok fazla geçmediğini belirten Dr. Ramazanoğlu:  “Batı'da başörtülü kadınlar İslam karşıtlığı konusunda açık hedef konumundalar. Kendilerini koruyamadıklarından ve hukukî haklarını kullanamadıklarından dolayı mağduriyet yaşıyorlar. İslamofobinin ilk hedefi Müslüman kadınlar” dedi. 

“GELECEĞİMİZ ADINA BÜYÜK BİR TEHDİTTİR”
Köln’de bir araya geldikleri kişilerin ve sivil toplum örgütü mensuplarının, Paris saldırılarının ardından Batı’da yükselen yabancı düşmanlığının İslam karşıtlığına dönüştüğünü ifade ettiklerini belirten Dr. Ramazanoğlu: “Paris saldırılarının ardından faili yani terörü konuşmak yerine Müslümanları konuşmak olayı saptırmaktır. Bu bir nevi terörü gizlemektir. Onu korumaktır. Yabancı karşıtlığını, İslam karşıtlığını körüklemek geleceğimiz adına büyük bir tehdittir” diye konuştu.

“BATI’NIN TEHDİTLERİ GÖRMESİ LAZIM"
Son zamanlarda İslamafobinin artık ciddi bir tehdit haline geldiğini söyleyen Dr. Ramazanoğlu: “Batı’nın artık bu tehditleri görmesi lazım. İslam karşıtı eylemlerin sebeplerini bulmak ve araştırmak Batılı ülkelerin görevidir. Tabii biz Müslümanlara da çok iş düşüyor. İslam Coğrafyası’nın, Avrupa’ya karşı uyarıları samimi çerçevede yapması gerekiyor. Çatışmanın kimseye bir yararı olmaz.” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER