İSMET AĞABEY İÇİN BARODA HÜZÜNLÜ TÖREN

İSMET AĞABEY İÇİN BARODA HÜZÜNLÜ TÖREN

Kalp rahatsızlığı bulunan ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren Avukat İsmet Kayhan için Denizli Barosu’nda tören düzenlendi.

Kalp rahatsızlığı ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde dün akşam saat 21.50 sıralarında, 75 yaşında hayata gözlerini kapayan Denizli Barosu önceki Başkanlarından İsmet Kayhan için cenaze töreni öncesi Baro Binası önünde bir tören düzenlendi. 1988-1992 yılları arasında Denizli Baro Başkanlığı görevini üstlenen, uzun yıllar Türk Hava Kurumu Denizli Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan üç çocuk babası Avukat İsmet Kayhan’ın ölümü hukuk camiasında ve yakın çevresinde büyük üzüntü yarattı.

Denizli Barosu’nda bulunan Atatürk Heykeli önünde düzenlenen törene Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Baro üyesi avukatlar, Merhum İsmet Kayhan’ın eşi Hatice Kayhan ve çocukları katıldı. Törende bir konuşma yapan Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, “Denizli Barosu önceki Başkanlarından Avukat İsmet Kayhan Sarayköy İlçesi Tosunlar Köyü’nde dünyaya gelmiş, Denizli Lisesi’nde yatılı öğrenci olarak okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamlayarak 1967 yılında mesleğine başlamış ve Denizli Barosu’na katılmıştır. 1988 yılında seçildiği Baro Başkanlığı görevi sırasında, Denizli Adliye Binası’nda avukatlar için bir oda ayrılmasını sağlamış, mesleğine ve meslektaşlarına sayısız hizmetler sunmuştur. 12 Eylül sonrası Halkçı Parti İl Başkanlığı da yapan değerli meslektaşımız Avukat İsmet Kayhan’a Allah’tan Rahmet, ailesi, yakınları ve meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz” dedi. 

İsmet Kayhan'ı anmak için bugün 16:15'te yayınlanacak olan Fotoğraflarla Anılar programımız  Drt Tv'de sizlerle.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER