'İSTANBUL'DAN DENİZLİ'YE ADALET GELİVERSİN GARİ'

'İSTANBUL'DAN DENİZLİ'YE ADALET GELİVERSİN GARİ'

Adalet yürüyüşünün Maltepe mitingi ile tamamlanmasının ardından konuşan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, "Adalet güneşi İstanbul'dan tüm Türkiye'ye yayılacak" temennisinde bulunarak, "İstanbul'dan Denizli'ye de adalet geliversin gari" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Güvenpark’tan 25 gün önce başlattığı "Adalet Yürüyüşü" Maltepe’de yapılan mitingle sona erdi. İstanbul’un ilçelerinden ve il dışından gelen vatandaşlar miting alanına akın gitti. Yürüyüşte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yalnız bırakmayan isimlerden biri olan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, miting sonrasında genel hatları ile yürüyüşü değerlendirdi. "Bu yürüyüş aslında sadece bir yürüyüş değildir" diyen Basmacı, "Hergün başka yollardan yürüdük. Başka insanlarla tanıştık. Dilimizde başka türküler vardı ama biz hep adalet için yürüdük. Maltepe mitingi ile adaletin ışığının Türkiye'ye ulaşmasını sağlayacağız. Bu kadar kolay olmayacağını biliyoruz. Bugün bizlere terörist, fetöcü diye yakıştırmalarda bulunanlar var. Ancak bunlar önce kendi cvlerine baksın" dedi.

"ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK"
Yürüyüş boyunca gördüğü tek şey kardeşlik, barış ve adalet isteği olduğunu aktaran Basmacı, "Bizimle yürüyen kadınlar, çocuklar, geleceğinden endişe eden gençler, askerler vardı. Müthiş bir süreç geçirdik. Çok şey öğrendik. Umarım adalet bir güneş gibi bütün ülkemize yayılacak. Genel Başkanımızı takdir etmemek elde değil, yaşına göre çok muazzam yürüdü. Şimdiye kadar yapılan en hümanist yürüyüştü. Hiçbir provokasyona yanıt vermedik sadece alkışladık. Onlara da bir gün adalet lazım olacak. Her şehirden insan mitingte buluştu. El ele, kol kola, yürek yüreğe hep birlikte şarkılar söyledik. Adalet güneşi İstanbul'dan tüm Türkiye'ye yayılacak.Hükümet çirkin yüzünü de gösteriyor. Önümüze tomalar koydular. çevremizi polisler çevirdi. Sanki genel başkanımızı bizlerden korudular. Yapılan her şeye rağmen biz yürümeye devam ettik" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211