İŞTE DENİZLİ'NİN 8 MİLLETVEKİLİ

İŞTE DENİZLİ'NİN 8 MİLLETVEKİLİ

747.897 Seçmenin 2.337 Sandıkta oy kullandığı Denizli’de, gazetemizin baskıya girdiği sırada ve oy sayım işlemleri sürerken, milletvekili dağılımı şöyle oldu; AK Parti Denizli’de ilk 4 Milletvekilini meclise gönderirken, CHP ilk 3 vekilini ve İyi Parti 1 vekilini TBMM’ye gönderdi. 

Denizli’de yine Denizli Gazetesi’nin baskıya girdiği saatlerde AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı yüzde 52.1 oranında oy alırken; CHP, İyi Parti ve SP’den oluşan Millet İttifakı ise oyların 43.8 oranına sahip oldu. Buna göre Denizli’de iki ittifak arasındaki yarış “pat” yani berabere sonuçlandı. Cumhur İttifakı 8 vekilden 4’ünü, Millet İttifakı ise diğer 4’ünü kazandı.

Böylece Denizli seçmeni Ankara’ya Milletvekili adayları arasından Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök’ü gönderdi. CHP’nin ise ilk 3 sıra adayı; Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar TBMM’ye giden vekiller oldu. Bu arada Millet İttifakı’ndan İyi Parti’nin birinci sıra adayı Yasin Öztürk de Ankara’ya giden 8’inci milletvekili oldu. MHP ise bu kez Denizli’den parlamentoya hiç vekil gönderemedi.  

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER