İŞTE İYİ PARTİ DENİZLİ İL TEŞKİLATI

İŞTE İYİ PARTİ DENİZLİ İL TEŞKİLATI

İyi Parti’nin Denizli’deki kurucu yönetim kurulu oluştu. İl Başkanı Yasin Öztürk, bir yanına eski Ak Partili bir yanına ise eski CHP’lileri aldı, “Denizli’yi kucaklayacağız” mesajı verdi.

Kasım ayı başında il teşkilatını oluşturma yetkisi verilen İyi Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk çalışmalarını tamamladı. Denizli’de 16 kişiden oluşabilen yönetim kurulu belirleme yetkisine sahip Öztürk, bu sayıyı 99’da tuttu ve kalan 7 kişilik kontenjan için; “Tüzük bize 82 ile 106 kişi arasında yönetim kurulu oluşturabileceğimizi gösteriyor. Biz sayıyı bilerek 99’da tuttuk. Kalan sayıyı kontenjan olarak bıraktım. Partimizde görev almak isteyenler olabilir, yoğun çalışmada ismini yazmayı unuttuğumuz arkadaşlar olabilir. Onları da değerlendirelim istedik” dedi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleşen basın toplantısında İl Başkanı Yasin Öztürk’ün solunda eski Ak Partili, Gülümser Gökçe Acar sağında ise yıllarca CHP Denizli Teşkilatı’nın çeşitli kademelerinde görev yapmış hukukçu ve noter Bekir Çapar’ın kısa süre önce avukatlık mesleğine başlayan oğlu Bayram Can Çapar yer aldı. İyi Parti’nin basın toplantısında iş dünyasının duayen isimlerinden Faruk Alyaz da hazır bulundu. Partide 99 kişilik yönetim kurulu listesinden 38 kişinin daha önce hiçbir siyasi partide görev almadığı diğer isimlerin ise Ak Parti, CHP, MHP, Demokrat Parti ve Anavatan Partisi gibi partilerde siyaset yaşamında boy gösterdiği kaydedildi.

ENGELLERLE KARŞILAŞTIK
Denizli’de teşkilatı oluşturma çalışmaları sırasında bir takım engellerle karşılaştıklarını belirten Yasin Öztürk özellikle yönetim kurulu üayelerinin gördüğü baskıyı anlattı. Öztürk; “Görev alan arkadaşlarımıza siyasi baskı yapıldı. Partimizde görevli olup yerel yönetimler ya da belediyelerle iş yapan arkadaşlarımız baskı gördü. Hatta bir arkadaşımız İyi Parti’ye geçtiği için işinden çıkarıldı. Bunu bekliyorduk. Geri adım atmayacağız” diye konuştu.

DENİZLİ’Yİ KUCAKLAYAN YÖNETİM
İl yönetim kurulunun 73 erkek ve 26 kadından oluştuğunu söyleyen Öztürk, partide kadın kolları olmayacağını, kadınların ana kadrolarda görev alacaklarını kaydetti. Denizli’yi kucaklayan bir yönetim oluşturmaya çalıştıklarının altını çizen Öztürk, “Yönetim kurulunu oluştururken siyasi bir denge kurmaya çalıştık. Adeta siyasi bir çorba yaptık” dedi. Öztürk’ün il yönetiminde; “Abdurrahman Kahraman, Ahmet Er, Ali Tavaslıoğlu, Alime Güngör, Alpaslan Engin Çakır, Aysun Ekmekçi, Ayşe Çelik, Ayşe Dayıoğlu, Ayşe Gürler, Ayşe Tomaşoğlu, Ayşen Yozgat, Bayram Can Çapar, Bekir Bakaraca, Bekir Kaymakçı, Bilal Akgün, Bilal Çeliker, Bülent Müftüoğlu, Cemalettin Baydar, Cemil Budak, Cevdet çokakoğlu, Cumhur Güner, Engin Nikbay, Ergün Mercan, Erhan Yenikuyu, Faruk Alyaz, Fatih Coşkun, Fatih Uyar, Fehmi Zor, Fikret Çınar, Fikret Utkuç, Gani Şimşek, Gazi Aytan, Gülümser Gökçe Acar, Hakan Orhan, Habib Tuna, Hasan Akgün, Hasan Cihan, Hasan Hüseyin Bozkurt, Himmet Kaynak, Hüseyin Ay, Hüseyin Erol, Hüseyin Köseoğlu, Hüseyin Özdemir, İmren Atakoğlu, İbrahim Sabuncuoğlu, İlkay Özek, İlmi Köse, Jale Akıncı, Keram Karaalp, Kehriban Çağ, mehmet Ali Urgancı, Mehmet Türker, Mustafa Çobanoğlu, Mustafa Ertuğ Kaya, Mustafa Geryüz, Mustafa Girgin, Mustafa Kemal Şahan, Mustafa Sabuncuoğlu, Namık Demirci, Nazife Güneş, Nazmi Tekin, Neşe Gümüş, Nevin Öz, Nihan Cihan Özden, Nuray Pakatçı, Orhan Düztabanoğlu, Orhan Yağcıoğlu, Önder Kapusuz, Özer Tunçtürk, Özgür Nalbant, Özkan Bosun, Özlem Akgün, Pelin Çetinalp, Raziye Akışık, Rıfat Aygün, Salih Katrancı, Seçil Akçan, Selami Akdağ, Sertaç Sarıaslan, Suat Küçüker, Sultan Pişken, Şahin Cengiz, Şefik Süzgün, Şirin Ertuğrul, Şükran Aydın Koçlu, Tezcan Çakmak, Tuncay Arslan, Tutkun Özel, Tülay Kazanoğlu, Türkay Berberoğlu, Uğur Çizmecioğlu, Ünal İncegür, Veli Çıtışlı, Yahya Gençoğlu, Yalçın Bedel, Yasemin Balcı, Yücel Yılmaz ve Zeki Selamet isimleri yer aldı.

ÜYE KAYITLARI BAŞLIYOR
İyi Parti’de bir yıl içinde tüm kongrelerin tamamlanması planlanıyor. İlçe yönetimlerinin belirlenmesinden sonra üye kayıt işlemlerinin başlayacağını söyleyen İl Başkanı Öztürk, “10 gün içinde bu işlemler bitecektir. Daha sonra süratle üye kayıtlarına başlayacağız. Sadece vatandaşın bize gelmesini beklemeyip stantlar kurarak biz onların ayağına gideceğiz. Denizli’de 50 bin üye planlıyoruz” diye konuştu.

İŞTE İLÇE BAŞKANLARI
İyi Parti’de ilçe başkanlarının da büyük bölümü belli oldi. Acıpayam, Bekilli, Honaz ve Kale’de aceleci davranmadıklarını söyleyen İl Başkanı Öztürk diğer ilçelerde teşkilatlanma çalışmasının başladığını kaydetti. İyi Parti’de ilçe başkanlıkları ise şu şekilde: Babadağ Ayşen Yümsek, Baklan Hasan Ali Orhan, Beyağaç İSmet Şener, Bozkurt Meral Kocaman, Buldan Mehmet Tuğrul, Çal Süleyman Semerci, Çameli Mustafa Süslü, Çardak Memiş Yöntem, Çivril İsmail Çorbacıoğlu, Güney Serdar Tapalı, Merkezefendi Şule Türkaslan, Pamukkale Adem Supçin, Sarayköy Pervin Pamukçu, Serinhisar Adil Baytemir ve Tavas Bekir Yakıt.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221