İŞTE; MİLYONLUK ÖDÜLLERLE ARANAN DENİZLİLİ FETÖCÜLER

İŞTE; MİLYONLUK ÖDÜLLERLE ARANAN DENİZLİLİ FETÖCÜLER

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN ÖDÜLLE ARANAN FETÖCÜLER LİSTESİNE DENİZLİLİ BİR İSİM DAHA EKLENDİ VE BU SAYI 3’TEN 4’E ÇIKTI
İçişleri Bakanlığı tarafından terörle mücadele kapmasında oluşturulan ve aranan isimlerin listelendiği; “kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri bültenlerde”  yer alan Denizlili FETÖ’cü sayısı 4’e çıktı.

FETÖ’NÜN DENİZLİLİ A TAKIMI İÇİN 8 MİLYON 900 BİN LİRA ÖDÜL KONDU
İçişleri Bakanlığı tarafından terörle mücadele kapmasında oluşturulan ve aranan isimlerin listelendiği; “kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri bültenlerde”  yer alan Denizlili FETÖ’cü sayısı 4’e çıktı. Aralarında FETÖ/PDY’nin Fethullah Gülen’den sonra ikinci adamı ve ABD İmamı olan İsmail Büyükçelebi ve örgütün üst kurulunda görevli kardeşi Mehmet Ali Büyükçelebi ile örgütün mali işlerinden sorumlu ve eski İstanbul İmamı olan Ahmet Kara ve TUSKON eski Genel Sekreteri Mustafa Muhammet Günay’ın bulunduğu FETÖ’nün Denizlili 4 önemli adamı “kırmızı, turuncu ve gri bültenlerle”, toplam 8 milyon 900 bin lira ödül vaadiyle aranıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından terörle mücadele kapmasında oluşturulan “kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri bültenlerde” FETÖ/PDY örgütü üyeliği nedeniyle aranan Denizlili isim sayısının son güncelleme ile 3’ten 4’e çıktığı bildirildi. FETÖ/PDY’den aranan Denizlili 3 ismin yakalanmasına yardımcı olanlara toplamda 8 milyon 900 bin TL verilecek. Buna göre; kırmızı bültenle aranan Denizlili isimler İsmail Büyükçelebi ve Ahmet Kara için 4’er Milyon TL, turuncu bültenle aranan Mustafa Muhammet Günay için 600 bin TL ve gri bültenle aranan Mehmet Ali Büyükçelebi için ise 300 bin TL “ihbar ve yakalatma” ödülü verilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından terörle mücadele kapmasında oluşturulan “kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri bültenleri” ve bültenlere girerek aranan isimler http://www.terorarananlar.pol.tr' resmi internet sitesiyle deşifre ediliyor. Sitede arananlar listesinde Denizlili 4 ismin FETÖ/PDY’den arandığı bildiriliyor. 66 yaşındaki İsmail Büyükçelebi ile 59 yaşındaki Ahmet Kara İçişleri Bakanlığı tarafından Kırmızı Bülten’le arananlar listesinde yer alıyor. 48 yaşındaki Mustafa Muhammet Günay ise turuncu bültenle aranıyor. 65 yaşındaki Mehmet Ali Büyükçelebi ise Gri Bülten’de arananlar listesinde bulunuyor. Arananlar listesinde yer alan ve hepsi de terör örgütü FETÖ/PDY’nin önemli isimleri olan 4 kişiden 2’si Denizli Tavaslı, diğer 2’si ise Denizlili.
 

GÜNAY; FETÖ’NÜN 17-25 ARALIK SONRASI EKONOMİ BAKANI ADAYI (!)

İsmail Büyükçelebi; ABD İmamı. Fetullah Gülen'in İzmir Basmane'deki örgütün ilk faaliyetlerini yürüten ve ilk yemin eden kişilerden biriydi. 6.9.2010 tarihinde yurtdışına çıktı ve halen ABD'de olduğu sanılıyor. Fetullah Gülen'den sonra örgütün ikinci adamı. Tavaslı, kırmızı bültende yer alıyor ve 4 milyon TL ödülle aranıyor.


 

 


 

Ahmet Kara; Cemaatin Denizli'deki ilk öncülerinden din hocası Mehmet Kara'nın oğlu. İstanbul eski İmamı ve örgütte mali işlerden sorumlu etkili bir isim. Denizlili, kırmızı bültende yer alıyor ve 4 milyon TL ödülle aranıyor.

 

 

 

Mustafa Muhammet Günay; TUSKON (eski) Genel Sekreteri “turuncu bültenle” 600 bin lira ödülle aranıyor. Denizlili. Duruşmalarda kayda geçen ifadelere göre; 17-25 Aralık süreci sonrasında örgütün başarılı olması halinde FETÖ PDY’nin Ekonomi Bakanlığına getireceği aday isim.

 


 

Mehmet Ali Büyükçelebi: Örgütün üst kurulunda görevli. Sürücü kursu ve dershane işletmeciliği işleri yapıyordu. Tavaslı, gri bültende yer alıyor ve 300 bin TL ödülle aranıyor.

 

 “BÜYÜK ABİ” VE KARDEŞ BÜYÜKÇELEBİ’LER
Operasyonun en önemli isimlerinden ikisi İsmail ve Mehmet Ali Büyükçelebi kardeşler. İsmail Büyükçelebi örgütte "Büyük Abi" olarak tanınıyor. Şuraya (FETÖ üst kurul) iki kardeş dönüşümlü olarak katılıyorlar. Özellikle İsmail Büyükçelebi Fetullah Gülen'in en sevdiği isimlerden birisi ve en yakınında. (Büyükçelebi kardeşler Tavaslı)

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER