İŞTE VEFALI BİR HAREKET SİZE ÇOK YAKIŞTI BEREKET

İŞTE VEFALI BİR HAREKET SİZE ÇOK YAKIŞTI BEREKET

Bereket Enerji’nin duyarlı kurucuları Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdikleri bir uygulama ile çok önemli ve “vefa” dolu bir harekete imza attı. Bereket Enerji Grubu’nun Düzce’de 4 yıl önce üretime geçen hidroelektrik santralinin ismi değiştirildi ve santrale İtalyan Başkonsoloslu’na bağlı bir kurumda çalışırken genç yaşta hayatını kaybeden Ayşın Öner’ ismi verildi.

BÖYLE OLUR İTÜ’LÜLERİN DAYANIŞMASI
Düzce Aksu’da 2014 yılında enerji üretimine başlayan 50 megawatt gücündeki santralde isim değişikliği nedeniyle düzenlenen tören, İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Fakültesi’nin 4.71 dönemi olarak anılan 1975 yılı mezunlarını bir araya getirdi. Bereket kurucuları Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı’nın aynı fakülteden dönem arkadaşı olan Erol Öner’in genç yaşta hayatını kaybeden kızı Ayşın Öner’in ismi Düzce’deki Hirdoelektrik santraline verildi.


AYGÖREN’LERİN DÜĞÜNÜ DYP’NİN ESKİ İSİMLERİNİ BULUŞTURDU

 

DENİZLİLİ ENERJİ DEVİNE YAKIŞAN VEFA

 “Sevdiklerimiz bir bir gittiler, gidenler hiç geri dönmediler..
Onlar hayatı ve insanları çok sevdiler,
şimdi: bir melek gibi bize geri geldiler..”

Bereket Enerji’nin duyarlı kurucuları Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdikleri bir uygulama ile çok önemli ve “vefa” dolu bir harekete imza attı. Bereket Enerji Grubu’nun Düzce’de 4 yıl önce üretime geçen hidroelektrik santralinin ismi değiştirildi ve santrale İtalyan Başkonsoloslu’na bağlı bir kurumda çalışırken genç yaşta hayatını kaybeden Ayşın Öner’ ismi verildi.

BÖYLE OLUR İTÜ’LÜLERİN DAYANIŞMASI
Düzce Aksu adıyla 2014 yılında enerji üretimine başlayan 50 megawatt gücündeki santralde isim değişikliği nedeniyle düzenlenen tören, İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Fakültesi’nin 4.71 dönemi olarak anılan 1975 yılı mezunlarını bir araya getirdi.  Program baştan sona duygu yüklü anlara sahne oldu. Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ve Başkan Yardımcısı Ali Yağlı’nın aynı fakülteden dönem arkadaşı olan Erol Öner’in genç yaşta hayatını kaybeden kızı Ayşın Öner’in ismi Düzce’deki Hirdoelektrik santraline verildi. Ve santralin adı Ayşın Öner HES olarak değiştirildi.

AYŞİN; COŞKUYLA AKAN BİR SUYA BENZERDİ
Kızları için gerçekleştirilen isim değişikliği töreninde hazır bulunan Ayşın Öner’in babası Erol Öner ve annesi Zerrin Öner de duygulu anlar yaşadı. Öner çifti; ‘’Kızımızın yaşam enerjisi coşkulu bir suya benzerdi. Şimdi ise yüreklerimizde gürül gürül akarak doğaya karışacak ve sonsuza kadar hayat bulacak. Bereket Enerji büyük bir vefa örneği gösterdi. Ailemiz ve İTÜ mezunları adına kendilerine şükran duygularımızı sunuyoruz’’ dedi.

43 YILLIK DOSTLUK VE İŞTE İTÜ FARKI
Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı da, hayatın ve insanların kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini belirterek, “Bu santral artık Ayşın Öner adıyla anılacak. Adı sonsuza kadar yaşayacak. Fakülteden mezun oluşumuzun üzerinden 43 yıl geçti. Ancak birbirimizin değerini çok iyi bildik. Bu nedenle, 21 hidroelektrik santralimizden biri olan bu tesise İTÜ’lüler dayanışması ve vefa duygularının bir gereği olarak Ayşın Öner adını verdik” diye konuştu. İTÜ mezunları, konuşmaların ardından santral içinde iki ayrı bölümde hazırlanan Ayşın Öner köşesini ziyaret etti.

BU NİKAHA; “2 BAKAN, 1 ESKİ BAKAN 1 BAKAN YARDIMCISI, 3 MİLLETVEKİLİ VE 2 ESKİ MİLLETVEKİLİ” ŞAHİT OLDU
Denizli politikasının tanınmış isimlerinden ve eski Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent Dr. olan oğlu Oğuzhan Aygören’i geçtiğimiz hafta sonu evlendirdi. Aygören’lerin düğünü; Denizlili siyaset ve iş çevrelerinden isimleri bir araya getirirken, AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve hatta Denizli’nin eski DYP ve eski ANAP’lı önde gelen politik isimlerin de buluştuğu bir siyasi zirveye dönüştü. (Törende kimler yoktu ki?)

Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ali Aygören'in oğlunun düğününde nikah şahitleri olurken, bu nikahın şahit sayısı ise oldukça kalabalıktı. 2 Bakan, 1 Bakan Yardımcısı, 3 Milletvekili, 1 eski Bakan ve 2 eski Milletvekilinin de içinde bulunduğu 17 önemli isim genç çiftin nikah şahitliğini yaptılar. Törende Fatma-Oğuzhan Aygören’in nikahlarını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıydı.

AYGÖREN’İ; ESKİ GENEL BAŞKANI, BAKAN SOYLU YALNIZ BIRAKMADI
Boğaziçi Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Yardımcı Doçent Oğuzhan Aygören ile Konya İlindeki Şakiroğlu Tarım Şirketi’nde İş Geliştirme Müdürü olan Fatma Turan'ın nikah töreninde; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli Valisi Hasan Karahan, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, AK Parti Denizli Milletvekilleri Dr. Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cavit Özkan, AK Parti önceki dönem Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Prof. Dr. Caner Taslaman, Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Prof. Dr. Akgiray, Mehmet Turan, Sinem Tuncer Çimen, Mesut Aygören şahit olurken, nikahta Denizli’nin politik ve iş hayatından önemli isimlerini de bir araya getirdi.

BÖYLE OLUR AYGÖREN’LERİN DÜĞÜNÜ VE DÜĞÜNDEN DAVETLİ MANZARALARI
Durum böyle olunca da, böyle bir düğünden oldukça fazla politik kulis ve siyasi dedikodu çıkması da çok doğal bir durum olacaktı tabii ki. Evet, yukarıda da değindiğimiz gibi; bu düğünde AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili davetlilerin yanı sıra eski Doğru Yolcu ve ANAP’lı politik isimlerde yoğun bir şekilde hazır bulundu.

SANCAR, HELVACI, BAKIRSOY VE ÖZSOY’U GÖRDÜK HOŞ OLDUK
Aygören’in konukları arasında eski Başkan Yardımcısı Zorhan Sancar, (Bir zamanlar Ali Aygören’e “babam” derdi) ve yine Aygören’in Belediye Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi Necip Helvacı eşleri ve aileleri ile baş köşede yer aldı. Yine Denizli DYP’nin en oturaklı il başkanı Arslan Özsoy (Arslan Ağabey) ile DYP’nin gençlik kollarından gelen, partisinin her kademesinde kurucu ve yönetici olarak görev yapan kentin yorulmaz politikacılarından Zafer Bakırsoy düğünün onur konukları idi. (Bu arada Zorhan Sancar’ın yemek yerken çekilen bu fotoğrafı, bu köşede sevgili Hacı Şerif’in talebi üzerine kullanıldı) Denizli politik sahnesinin bir zamanlar en önemli isimleri arasında yer alan bu dörtlüyü birarada gördük ve çok hoş, çok mutlu olduk.

EN BÜYÜK KOMUTAN BİZİM KOMUTAN
Düğünün şeref konukları arasında bir de geçtiğimiz yıl Denizli İl Jandarma Komutanı iken Antalya’ya; İl Jandarma Komutanı olarak terfien atanan Tuğgeneral Cengiz Yıldız da vardı. Cengiz Yıldız Paşa; bir yandan Ali Aygören’in davetine icabet etti, bir taraftan da yıllarca görev yaptığı ve çok sevildiği Denizli kentindeki  dostları ile hasret giderdi.  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER