İtfaiye Teşkilatı 307 yaşında

İtfaiye Haftası ve teşkilatın 307. kuruluş yıl dönümü kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nı kabul eden Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nin Türkiye'ye örnek kendisiyle yarışan bir teşkilat olduğunu vurguladı.

İtfaiye Teşkilatı 307 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Haftası ile teşkilatın 307. kuruluş yıl dönümü kapsamında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Armağan Murat Başlı, itfaiye personeli ve itfaiye kıyafeti giyen minik öğrenciler katıldı. Başkan Zolan, 307 yıl önce kurulan itfaiye teşkilatının her yıl güçlenerek ülkemize hizmet etmeye devam ettiğini belirterek, “Denizlimizde de Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatımız olarak güçlenerek yolumuza devam ediyoruz” dedi. İtfaiye teşkilatına gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Zolan, “24 saat, 365 gün insanlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için yangın, deprem, sel, kaza gibi afetlere karşı koşuyorsunuz. İtfaiye teşkilatımız bizim elimiz ayağımız, gurur duyduğumuz bir birimimiz. Allah'ım sizleri korusun kaza bela vermesin” dedi.

“VATANIMIZI KORUDULAR"

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı'nın Türkiye'ye örnek, kendisiyle yarışan bir teşkilat olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “İnşallah nice yıllar bu güzelliklerle devam eder. İtfaiye Haftamızı kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum" diye konuştu. Teşkilatın bir süre önce şehir içi ve şehir dışında meydana gelen orman yangınlarıyla başarılı bir mücadele örneği sergilediğini kaydeden Başkan Zolan, “Arkadaşlarımız cansiperane koştular ve büyük hasarlar oluşmasına engel oldular. Aslında vatanımızı korudular. İnşallah hep birlikte bu yürüyüşümüz devam etsin” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE 7 GÜN 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı'nın 7 gün 24 saat vatandaşların can ve malını korumak için görev başında olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ise, “Bu çalışmalarda sizin sayenizde en modern araç ve teçhizatları kullanıyoruz. Her türlü ihtiyacımızı bekletmeden karşılıyorsunuz. Bunun en büyük örneğini de geçen ay yaşadığımız orman yangınlarında hep beraber gördük. Büyükşehir İtfaiyemiz hem şehrimizde hem de Manavgat ve Marmaris'te çıkan orman yangınlarına aynı anda müdahale etti. Bu esnada hiçbir eksiklik yaşamadık. Bunu da sizin bugüne kadar bize sağladığınız imkanlar ve Büyükşehir İtfaiyemize verdiğiniz önem sayesinde başardık. Bu vesileyle ben bir kez daha size çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ile itfaiye teşkilatının 307. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan törene; Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı, itfaiye dairesi personeli ve vatandaşlar katıldı. Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla’nın Marmaris ve Antalya’nın Manavgat İlçesi ile Denizli’de yaşanan orman yangınlarına müdahalede bulunan itfaiye personeline teşekkür ve başarı belgelerini takdim etti. Vali Ali Fuat Atik, Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının hazırladığı stantları inceledi.

NOSTALJİ İTFAİYE BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı'nın yangın ve afetlerde kullandığı modern yangın söndürme araç ve gereçleri ile trafik kazalarına müdahalede kullandığı ekipmanlar tanıtıldı. Nostaljik 1973 model şınorkel tipi kurtarma aracının da sergilendiği ve temsili tulumbacı kıyafeti giyen personelin büyük dikkat çektiği stantlara Denizlililer yoğun ilgi gösterdi. Özellikle Denizli’de ve ülke genelindeki su altı arama kurtarma faaliyetlerine katılan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Su Altı Arama-Kurtarma Ekipleri de hazırlanan stantlarda modern ekipmanları ile kendine yer buldu. Vatandaşlara çalışmaları ve kullandıkları araç ve gereçler hakkında bilgi veren itfaiye personeli Denizlililere bir kez daha güven verdi.

BAŞKAN ZOLAN: "İYİ Kİ BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ"

Başkan Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, canlarını ortaya koyarak milletin imdadına koşan itfaiye teşkilatının haftasını kutladı. İtfaiye teşkilatının kurulduğu günden bu yana vatandaşların yanında olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, "Denizli Büyükşehir İtfaiyesi her zaman göreve hazır, 24 saat nöbette, bayram, hafta sonu, tatil demeden 365 gün milletimizin hizmetindedir. Vatandaşımızın başı sıkıştığında, bir afet, olumsuzluk olduğunda arkadaşlarımız Hızır gibi vatandaşlarımızın yanında olmak için gayret gösteriyor. İyi ki birlikte çalışıyoruz, size güveniyoruz. Milletimizin, vatandaşlarımızın canı sizlere emanet" dedi.

VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN TEŞEKKÜR

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ise, Denizli olarak çok şanslı olduklarını belirterek, itfaiye teşkilatının varlığının güven verdiğini belirtti. Vali Atik, "İnsan hayatına dokunmak, afetlere müdahale etmek kolay bir şey değil biz bunu bizzat Osman Zolan Başkanımızla birlikte sahada sizin yanınızda tanıklık ettik. Canlarınızı ortaya koydunuz. Ateşlerin arasında kalmak, dumanın arasında kalmak her babayiğidin yapabileceği bir şey değil. Osman Zolan Başkanımıza ve İtfaiye Dairesi Başkanımıza böylesine güçlü bir teşkilat kurdukları için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER