'İTTİFAK MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN'

'İTTİFAK MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN'

Seçim ittifak kanunu teklifinin TBMM’den geçmesinin ardından açıklama yapan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, İttifak Yasası’nın millete hayırlı olmadını diledi.

Seçim ittifakı teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi ve 26 madde değişti. Değişiklik ile seçimde ittifak yapan partiler oy pusulasında çerçeve içine alınacak.  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cafer Birtürk, konuyla ilgili açıklamada bulundu. İttifak yasasının, millete hayırlı olmasını dileyen Başkan Birtürk, “Bu ittifak toplumun birliğini, beraberliğini, devletin bekasını sağlamak için kurulmuştur. Devletimizin ve milletimizin menfaati için seçim ittifakı çok önemliydi, çok şükür; TBMM’de kabul edilerek kanunlaştı. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dediği gibi,  bu süreç içinde bize düşen, duygusallıkla gaflete kapılıp, yanılıp, yanlışa düşüp, fakat daha sonra pişmanlık duyanları kucaklayıp, kazanmak olacaktır.

18 Mart’ta yapılacak ‘milli duruş, şüheda’ya vefa, millete beka’ adlı büyük kurultayımız, MHP’nin yeniden diriliş ve şahlanış kurultayı olacaktır.Biz de teşkilat olarak hafta sonu Kurultay’da Devlet Bahçeli’nin yanında durarak, desteğimizi vereceğiz.” dedi.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER