İYİ Parti il başkan adayı Raziye Akışık kendini ve hedeflerini anlattı

İYİ Parti Denizli'de 5 Temmuz 2020 tarihinde  gerçekleştirilecek İl kongresinde Raziye Akışık, İl Başkanlığı’na aday oldu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde  düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Akışık "Ben adaylığımı açıkladığımda herhangi bir işaret, baskı, olmadı. Kimsenin gölgesi altında olmadım. Kendi hür iradem ile adaylığımı açıklıyorum” dedi.

İl Başkanı Hasan Akgün’ün rakibi olan Raziye Akışık, “Bizler siyasetin nimetlerini değil, külfetlerine talibiz. Partimizin siyasi üretimini genişleterek, parti içi işleyiş ve demokrasi taleplerini yerine getirmek genel prensibimiz olacak. Ayrımsız, yabancısız, biri veya diğeri diye bahsedilmeyen birbirini önemli ve değerli kılan bir yaklaşımı benimseyeceğiz. Farklılıklarımızı zenginliğimiz kılıp, ortak değerlerimizi yüceltirsek ve hepsinden önemlisi birbirimizi sever ve sayarsak heyecanımız daha da artacaktır. Siyaset bana ne verecek diye değil, ben topluma ne vereceğim düşüncesiyle hareket ederek, dengelerle değil, değerlerle siyaset yapacağız. Bizler siyasetin nimetlerini değil, külfetlerine talibiz. Onun adamı, bunun adamı kavramı tarih olacak. Bizim teşkilatçılık anlayışımızda liyakat ve hakkaniyet esas olacaktır. Onun adamı, bunun adamı kavramı tarih olacak. Hepimiz partimizin adamı olacağız. Ben yaptım oldu mantığı ile değil ortak akıl ile hareket edeceğiz. Tüm teşkilatların katılımı ile parti programının halka anlatılabilmesi için düzenli eğitimler düzenleyeceğiz.” Dedi.

“KADINLAR POLİTİKA YAPMALIDIR”

İYİ Parti İl Başkan adayı Akışık daha sonra şunları söyledi:

“Kadın susarsa… Bir kadın susarsa bir ülke karanlığa, yalnızlığa gider. Kadın susarsa ülke yasa boğulur. Kadın; anadır, eştir, yardır. Nice yiğitleri büyüten kadındır. Delegelerimize sesleniyorum; Tercihiniz ne olursa olsun, oyunuzun ne kadar değerli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bir Cumhuriyet kadını olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün;’Kadınsız demokrasi olmaz’ görüşünü yerine getirmek, partimizin birlik ve beraberliğini pekiştirip ana şevkati yaklaşımı ile İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı’na aday olduğunu kamuoyunun ve partililerimin huzurunda açıklıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER