İYİ PARTİ İL YÖNETİCİLERİ SAADET PARTİSİ, CHP VE DEMOKRAT PARTİ'Yİ ZİYARET ETTİLER

İYİ PARTİ İL YÖNETİCİLERİ SAADET PARTİSİ, CHP VE DEMOKRAT PARTİ'Yİ ZİYARET ETTİLER

İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün ve teşkilat mensupları, CHP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’ye bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ziyaretlerde 24 Haziran sonrası Türkiye’ye demokrasi geleceği vurgusu yapıldı.

İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün ve teşkilat mensupları, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘Millet İttifakı’ adı altında beraber hareket ettikleri Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni parti binalarında ziyaret etti.

ERYILMAZ: “MİLLETİN SORUNLARINA ÇÖZÜM OLACAĞIZ”
İlk olarak Saadet Partisi’ni ziyaret eden Akgün ve beraberindeki heyeti İl Başkanı Ahmet Eryılmaz ve kurmayları karşıladı.  Eryılmaz, “ Dört parti ‘Millet İttifakı’  ile birlikte çok güzel bir adım attı. Bu birlikteliğin 24 Haziran’dan sonra milletin sorunlarına çözüm olacağına inanıyorum” dedi.  İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün’de, “ Saadet Partisi dik duruşu ile bizleri her zaman etkilemiştir. Onlar dik durmasa ülkenin durumu karanlıktı” dedi.

İKİNCİ DURAK DEMOKRAT PARTİ OLDU

Akgün ve beraberindekiler daha sonra Demokrat Parti’yi ziyaret etti. Heyeti burada Demokrat Parti İl Başkanı Aşkın Çelik karşıladı. Ziyarette konuşan Çelik, “  İttifakı destekliyoruz. Meral Akşener ile birlikte yürüyoruz. Onun cumhurbaşkanı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.  Akgün’de Çelik’in sözlerine ithafen, “ Demokrasinin, hukukun ve adaletin  kan kaybettiğini gördük.  Türkiye’nin süratle normalleşmesi parlamenter sistemin süratle geri getirilmesi gerekiyor” dedi.

AKGÜN: “HAK, HUKUK VE ADALET BUDANIYOR”
Son olarak CHP ziyaret eden Akgün ve beraberindeki heyet burada da önemli mesajlar verdi.  “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendilerine olan yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum” diyen İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün,  “24 Haziran etken değil baskın bir seçim. Bunun amacı İyi Parti’yi seçimlere sokmamaktı ama bu düşünce 15 kahraman ile bozulmuştur. Bundan dolayı CHP’ye çok  teşekkür ediyorum. Aynı şekilde imza kampanyasında destek verenlere de teşekkür ediyorum. Ülkenin içinde bulunduğu durum iç açıcı değil. Hak, hukuk ve adalet gün geçtikçe budanıyor. Bu süreçte buna karşı olan, demokrasi savunucusu partiler ‘millet ittifakı’ adıyla bir araya geldiler. Bu düzenlemelerle budanan dal daha iyi çıkacak. İnşallah parlamenter sisteme geri döneceğiz. Şimdiden her şeyin hayırlısı olsun” dedi.

AKBABA: “HER ŞEYİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Ziyarette ilk olarak İsrail’in, Filistin’de gerçekleştirmiş olduğu insanlık suçu hakkında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Akbaba, “  Öncelikle bizler ramazanı kutluyoruz. Çocukluğumuzda olduğu gibi, sevgi içinde bir Anadolu olsun istiyoruz ama bazen olmuyor. Gazze'de yaşananlar ortada. İnsanlığa bir darbe var. Ramazan kötü başladı masum canlar geri gelmeyecek. Mazlumun yanında olmalıyız. Mavi Marmara da sergilediğimiz tutarsızlık gibi olmasın istiyoruz. Her şeyin takipçisi olacağız” dedi. 

“KAZANAN TÜRKİYE OLACAK”
 ‘Millet İttifakı’nın halk tarafından kabul gördüğünü  söyleyen Başkan Akbaba, “  Genel merkeze aday adaylarının dosyalarını vermek için gittik. Samimi bir ortamdaydık. Gördüğüm şu ki Ankara da genel merkezde ittifak konusu güzel karşılanmış. Halk benimsemiş. Muharrem İnce, Denizli’ye geldiğinde de güzel ve hoş karşılanmıştı. Bunu anlamıştık.  Mitingde de millet ittifakıyla bir araya gelmiştik. Bundan sonra da yaklaşan seçimde ve yerel seçimde birlikteliğimiz devam edecektir. İlkeli, dürüst ve ahlaklı duruştan ödün vermeyeceğiz. Kazanan işçi olacak. Türkiye olacak. Millet olacak” diye konuştu.

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER