İzciler Cankurtan’da kamp yaptı

Kayseri’de faaliyet gösteren Kapadokya İzcilik Federasyonu ile Bozkurt Belediye İzci grubu üyeleri, 20-25 tarihleri arasında Cankurtaran’da kampa girdi. Salda Kayak Merkezi ve Bağbaşı Teleferik etkinlikleriyle gönüllerince eğlenen izciler, sömestir dönemini değerlendirdiler.

İzciler Cankurtan’da kamp yaptı

Kayseri’de faaliyet gösteren Kapadokya İzcilik Federasyonu ile Bozkurt Belediye İzci grubu üyeleri, 20-25 tarihleri arasında Cankurtaran’da kampa girdi. 32 izci ve 8 izci liderinin katıldığı kamp, başarıyla tamamlandı.

Kapadokya İzcilik Federasyonu Başkanı Haydar Rayman'ın da katıldığı kampın müdürlüğünü; Bozkurt Belediye İzci liderlerinden Ufuk Elkama yaptı. Salda Kayak Merkezi ve Bağbaşı Teleferik etkinlikleriyle gönüllerince eğlen izciler, sömestir dönemini değerlendirdiler.

Kamp boyunca izcilere; Atatürkçülük, ilkyardım ve izcilik eğitimleri verildi. Kampa ilişkin açıklama yapan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “2016 yılından bu yana izcilik faaliyetlerini aralıksız sürdüren Bozkurt Belediyesi, bu çalışmalarda da birçok belediyeye örnek oldu. Çocuklarımıza böyle bir imkan sağladığımız için çok mutluyuz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürümeleri için var gücümüz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER