İzmir’den Bozkurt’a ‘Belediye Binası’ desteği

Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nde 8 Ağustos’ta meydana gelen depremin ardından hasar gören Bozkurt Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce yeniden yapılıyor. Yeni belediye bina sının projesi hazırlandı ve Belediye Başkanı Birsen Çelik, proje hakkında bilgiler aldı.

İzmir’den Bozkurt’a ‘Belediye Binası’ desteği

Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nde 8 Ağustos’ta meydana gelen depremin ardından Belediye Başkanı Birsen Çelik’in, depremden sonra başlatmış olduğu destek ziyaretleri meyvesini vermeye başladı. Başkan Çelik, depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmiş, Bozkurt Belediye binasının vatandaşlara hizmet veremeyeceğini aktarmıştı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dayanışma ruhu ile Bozkurt’a yeni bir belediye binası yapılması sözünü vererek proje ekibini buraya göndermişti.

BAŞKAN ÇELİK PÖROJEYİ İNCELEDİ

Hafta sonu İzmir’de bulunan Başkan Çelik, burada İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin proje ekibiyle bir araya geldi. Oldukça kısa bir süre içerisinde tüm prosedürleri tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bozkurt için yapacakları projenin detaylarını Başkan Çelik ile paylaştı.

DEPREM İÇİN SIĞINAK BİLE VAR

Yakın bir zamanda çalışmalara başlanması düşünülen proje, toplamda 3 katlı ve 5 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip yapısı ve kübik tasarımı ile göz dolduruyor. Bütün belediye hizmetlerinin tek bir noktadan yönetilmesi için tasarlanan binada, ‘yemekhane’ ve ‘çok amaçlı salon’ gibi bölümlerin yanı sıra, bir deprem bölgesi olan Bozkurt için olmazsa olmaz ‘sığınak’ bölümü de yer alıyor.

“PROJE, BİZİM HAYAL ETTİĞİMİZİN DE ÖTESİNDE”

Projenin 3 boyutlu tasarımlarını inceleyen Başkan Çelik, “Sevgili Başkanım Tunç Soyer’e ve onun şahsında İzmir halkına ne kadar teşekkür etsem azdır. Derman Belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini sergilediklerini için müteşekkirim. Dayanışmaya, bütünleşmeye, birlik olmaya ne kadar ihtiyacımızın olduğunu tekrar gördük. Bozkurt halkı, zor günlerinde yanlarında olanları asla unutmayacak. Bu proje, bizim hayal ettiğimizin de ötesinde. Teşekkürler Tunç Başkan, teşekkürler İzmir” diyerek duygularını ifade etti.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER