JANDARMA TRAFİK TİMLERİ DENETİMLERİ ARTTIRDI

Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Trafik Timleri, bayram tatili nedeniyle artan trafikte, kazaların önüne geçebilmek ve vatandaşların güvenliği bir yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini artırarak aralıksız sürdürdü.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Trafik Timleri, bayram tatilinde trafiğin yoğunlaşması nedeniyle denetimlerini sıklaştırdı. Kazaların önüne geçebilmek ve vatandaşların güvenliği bir yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştıran ekipler,  Tavas ta bulunan Jandarma Yol Arama Noktası’nda kontrolden geçen sürücüler, aileleri ile birlikte hazırlanan standa davet edildi. Trafik Kazalarını Önleme Planı kapsamında burada emniyet kemeri kullanmanın önemi ve kazaların önlenmesinde hızın önemi konusunda bilgilendirildi.

Yapılan bilgilendirme de emniyet kemeri takmanın kazalarda ki ölüm oranını yüzde 50 yaralanma oranında yüzde 60 oranında azalttığı vurgulandı. Yine kazalarda 1 km/s hız artışının kaza yapma riskini yüzde 2 oranında, kaza sayısını ise yüzde 4 oranında artırdığı vurgulandı. Kısa bilgilendirmenin ardından vatandaşlara bilgi broşürü dağıtılırken; çocuklara trafik dedektifleri kartları hediye edilerek; Trafik And'ı yaptırıldı. Bilgilendirmenin ardından uğurlanan vatandaşlara çikolata ve şeker ikramı yapılarak bayramları kutlandı. Uygulamadan son derece memnun kalan vatandaşlar, yetkililere teşekkür ederek; yolculuklarına kemer takmış halde devam etti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193