Kabine toplanıyor! Yeni yasaklar gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında korona virüs ile mücadele kapsamında 2 haftadır belirli saatler içerisinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili uygulamaların salgının seyrine etkisi bugün yapılacak olan kabine toplantısında değerlendirileceği öğrenildi.

Kabine toplanıyor! Yeni yasaklar gelecek mi?

Kabine toplantısının gündemi korona virüs salgını ile mücadele çalışmaları olacak. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında öncelikle son iki haftadır uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaların salgının seyrine etkisi ele alınacak. Bu değerlendirmenin yanı sıra aşı çalışmalarından eğitime ve ekonomiye de masada yer ayrılacak.

BAKAN KOCA 14 GÜNLÜK TABLOYLA SUNUM YAPACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 14 günlük tabloyla ilgili kapsamlı bir sunum yapacak. Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin vaka ve ölüm sayılarına etkisi, büyükşehirlerdeki son durum ve yerli aşı çalışmaları da kabinede tüm ayrıntılarıyla masaya yatırılacak.Sokağa çıkma yasağının 4 gün olarak uygulanması gündeme gelen yılbaşıyla ilgili kararın da salgının önümüzdeki günlerdeki seyrine bakılarak bir sonraki kabinede verilmesi beklenmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER