“Kadın cinayetleri artık son bulsun”

Denizli Kadın Platformu Sözcüsü Ayşegül Odabaşıoğlu, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yaptığı basın açıklamasında; “Kadınlarımıza yönelik şiddet ve kadın cinayetleri artık son bulsun” dedi.

“Kadın cinayetleri artık son bulsun”

Denizli Kadın Platformu Sözcüsü Ayşegül Odabaşıoğlu, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde basın açıklamasında bulundu.

Odabaşıoğlu, “Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir; zalimlikten ötedir. Şiddet kimden, nereden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, şiddet uygulayanın/şiddet uygulananın kim olduğuna, neden uygulandığına bakılmaksızın ortak bir bilinçle şiddete karşı duruş sergilenmelidir. Bir gün değil her gün, kadın haklarını korumak ve savunmak, kadına yönelik şiddet konusunun gündeme gelmesi, tartışılması ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu yönde önemli çalışmalar yapıyoruz ve düzenlediğimiz çalışmalarla kadınlarımızı bilinçlendiriyoruz. Her zaman kadınlarımız ile birlikteyiz ve güçlüyüz. Dün olduğu gibi bugün de ülkemizin her yerinde, kadının insan haklarının ihlaline yol açan her türlü davranışın, tutumun, karşısında olmaya devam ederek, kadına karşı şiddetin tamamıyla ortadan kaldırılmasına yönelik politikaların ortaya konulması mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğiz. Denizli Kadın Platformu olarak, şiddete hayır demeye ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz. Kadınlarımıza yönelik şiddet ve kadın cinayetleri artık son bulsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER