Kadın çoban, 8 Mart'ta gelen çiçekle sevindi

Çal Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Fethi Akcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kırsalda ailesiyle yaşayan ve geçimini keçi çobanlığı yaparak sağlayan Şengül Delibaş'ı da ziyaret ederek; Delibaş'ın Kadınlar Günü'nü kutladı. Başkan Akcan’dan çiçek alan Delibaş; "50 yaşındayım, hayatımda ilk kez çiçek alıyorum” dedi.

Kadın çoban, 8 Mart'ta gelen çiçekle sevindi

Çal Belediyesi ekipleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 34 mahallede çiçek dağıtımı gerçekleştirdi. Kadınlar Günü'nde kırsal kesimde yaşayan, tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağlayan emektar kadınlar da unutulmadı. Program kapsamında Belediye Başkanı Fethi Akcan, Baklançakırlar Mahallesi'nde kadınlarla kahvaltı yaptı, ardından da eşi Sema Akcan ile kadınlara çiçek takdim etti. Kırsalda ailesiyle yaşayan ve keçi çobanlığı yapan Şengül Delibaş'ı da ziyaret eden Akcan, Delibaş'ın Kadınlar Günü'nü kutlayarak, çiçek verdi. Hediyesi karşısında duygulanan Delibaş, “50 yaşındayım, hayatımda ilk kez çiçek alıyorum. Çok mutluyum. Başkanım beni duygulandırdı” ifadesini kullandı.

“TÜM DÜNYA KADINLARININ GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Kadınların yanında olduklarını ve onlara verdikleri değeri bu özel günde hissettirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Akcan, “Çallı, Denizlili, Türkiyeli kısacası tüm dünya kadınlarının günü kutlu olsun. Göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana her kadınlar gününde onlara çiçek veriyoruz. Bu yıl çiçek dağıtımına bizzat kendim de katıldım. Üreten, tarlada çalışan, eli nasırlı kadınlarımıza çiçek vererek bu özel günde yanlarında olmak bana da ayrı bir mutluluk verdi” diye konuştu.

(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211