KADIN GİRİŞİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

KADIN GİRİŞİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı desteği ile Ege Bölgesi’nde Denizli, Kütahya ve Uşak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri’nce yürütülen ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni’ Denizli’de gerçekleştirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı desteği ile Ege Bölgesi’nde Denizli, Kütahya ve Uşak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince yürütülen ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni’nde dereceye giren girişimci kadınlar ödüllerini aldı. Anemon Otel’de gerçekleştirilen sertifika törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz Erkaya, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanşıer, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, kadın girişimciler ve davetliler katıldı.

“ÜRETİMDE VE ÜLKE EKONOMİSİNDE KADININ YERİ AYRIDIR”
Törende konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz Erkaya; “ Ülkemiz kadınları yüzyıllardır erkeğin en önemli yardımcısıdır. Kadınlarımız tarımsal kredinin birçok alanın yer aldığında kırsal alandaki iş gücünün yüzde 70’ini kapsamaktadır. Üretime ve ülke ekonomisine kadınlarımız büyük katkı vermektedir. Bakanlığımız kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesini hayata geçirdi. Böylece 2015 yılından bu yana çeşitli çalışmalar yapıldı. Büyük önem verildi. Kadın girişimciliğin en üst seviyeye çıkması amaçlandı. Bu çalışmalar kapsamında dereceye girmeye hak kazanan girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Bu projede katkısı olanlara da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından 3 ilden dereceye giren projelere ödülleri takdim edildi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186