KADIN MECLİSİ’NDEN DİYABET EĞİTİMİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, ‘Diyabet Haftası’ etkinlikleri kapsamında Gerzele Mahallesi’ndeki kadınlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

KADIN MECLİSİ’NDEN DİYABET EĞİTİMİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Diyabet Haftası etkinlikleri kapsamında Gerzele Mahallesi’nde bilgilendirme toplantısı düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Gerzele El Becerileri Kurs Merkezi ve Kültür Evi’nde düzenlenen toplantıya Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve kadınlar katıldı. Kadın Meclisi’nin çeşitli periyotlarda düzenlediği sağlık eğitimleri ile kadınların daha bilinçli olmasını hedeflediklerini belirten Özen, “Kadın Meclisi olarak yaptığımız her etkinliğin asıl amacı Denizli’de yaşayan kadınlarımızın daha sağlıklı olması içindir. Sağlıklı kadın, sağlıklı aile ve sağlıklı bireyleri oluşturmaktadır” dedi.

11 KİŞİDEN 1’İ DİYABETLİ

Başkan Özen’in konuşmasının ardından Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Diyetisyen Şerife Özkan tarafından sunum yapıldı. Diyabetin toplumda sıkça karşılaşılmaya başlanan sağlık sorunları arasında yer aldığını ifade eden Diyetisyen Özkan, "Diyabet, beslenmenin birinci derecede önemli olduğu bir hastalıktır. Diyabet hastalığı birçok hastalığı da yanında getiriyor. Dünya hızla diyabet hastalığına yakalanıyor. Dünyadaki 11 kişiden 1’i diyabet hastalığıyla mücadele ediyor” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER