KADIN PATRONU BELİNİ ÇİĞNEYİNCE SAKAT KALAN KADIN, VALİ’DEN YARDIM İSTEDİ

Denizli’de bir güzellik merkezinde estetisyen olarak çalıştığı sırada kadın iş yerindeki ıslak zeminde kayıp düşmesi sonucunda belinden yaralanan ardından da işyeri sahibi kadın patronunun yere yatırıp, belini çiğnediği Zeynep Otur, Denizli Valiliği’ndeki ‘Halk Buluşmaları’na katılarak Valilik’ten yardım istedi.

KADIN PATRONU BELİNİ ÇİĞNEYİNCE SAKAT KALAN KADIN, VALİ’DEN YARDIM İSTEDİ

Denizli'de bir güzellik merkezinde estetisyen olarak çalışan Zeynep Otur, 24 Nisan 2017 tarihinde, iş yerindeki ıslak zeminde kayıp düştü. Belinden yaralanan Zeynep Otur, hastaneye gitmek istedi. Ancak, iddiaya göre işyerinin kadın sahibi A.Y., hastaneye göndermeyip, belindeki ağrının çiğnenerek geçeceğini söyledi. Ardından da Otur'u yere yatırıp, belini çiğnedi. Yaşanan olayın ardından sakat kalan ve hukuk mücadelesine başlayan Otur’un bilirkişi raporunda ‘sakatlığının doğuştan’ olduğu yazınca hukuk mücadelesi de zorlaştı.

“BEN ADALET İSTİYORUM”
Son olarak Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılan ‘Temmuz Ayı Halk Buluşmaları’na katılan Otur, Vali Yardımcısı Kemal İnan’dan yardım istedi. Mahkemeye başvurduğunu, Soruşturma kapsamında savcılığın sağlık durumu ile ilgili bilirkişi olarak doktor muayenesi ve rapor istediğini belirten Otur, savcılığın eldeki delilleri, doktor raporunu ve şahitleri gerekçe göstererek dosya ile ilgili takipsizlik kararı verdiğini söyledi. Kendisinin ve şahitlerinin mahkemede dinlenmediğini iddia eden Otur, Vali Yardımcısı İnan’a; “Ben adalet istiyorum” dedi.

“TAZMİNAT DAVASI AÇABİLİRSİNİZ”
Zeynep Otur’u dinleyen Vali Yardımcısı Kemal İnan, şunları söyledi: “Savcılık takipsizlik kararı verebilir. Ancak tazminat davası açabilirsiniz. Baroya yazalım. Dava açarsan baroda sana yardımcı olalım.”

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193