'KADINLAR, ADETA DENİZLİ'NİN YÜKÜNÜ SIRTLIYORLAR'

'KADINLAR, ADETA DENİZLİ'NİN YÜKÜNÜ SIRTLIYORLAR'

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Kadınlar, adeta Denizli’nin yükünü sırtlıyorlar. Onlar için ne yapsak azdır” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladı. Türkiye’de kadın istihdam oranının resmi kayıtlara göre yüzde 28,2; Denizli’de ise bu oranın yüzde 33,5 dolayında olduğunu açıklayan Erdoğan, “2017 yılı sonu itibarıyla Denizli Ticaret Odası’na kayıtlı şirket yetkilisi kadın girişimci sayısı 2 bin 596; şirket ortağı kadın girişimci sayısı ise 2 bin 143. Ayrıca, odamıza kayıtlı gerçek kişi kadın girişimci sayısı da 773. İnsanımız, üretken ve çalışkan! Neredeyse hiç uyumuyor. Öyle ki; bu şehirde 7 gün 24 saat mutlaka bir çalışan var. Sadece 4/A kapsamındaki çalışan sayımız 230 bin. Denizli’de sosyal güvencesi bulunanların yüzde 80’i, aktif çalışan. Sosyal güvenlik kapsamındaki aktif çalışanların il nüfusuna oranı, yüzde 31,29. Yani neredeyse her üç kişiden biri üretimin içinde. Sosyal güvencesi bulunanların yüzde 71,95’i ise özel sektörde ve bunların yaklaşık yarısı da kadın. Kadınlar, adeta Denizli’nin yükünü sırtlıyorlar. Onlar için ne yapsak azdır. Tarihimizde ki çeşitli örneklerde olduğu gibi kadınlarımıza hayatımızın her alanında hak ettikleri değeri vererek yanımızda bulundurursak, ülkemizi her açıdan güçlü hale getiririz. Ülkemizin en ücra köşesindeki kadınlarımızı bile gerek sosyal hayata gerekse üretime kazandırmak açısından Denizli Ticaret Odası olarak her türlü desteği veriyoruz” dedi.

“ÜLKEMİZİN, İNSANIMIZIN YARINLARI DA ONLARA EMANET”
Kadınların toplumu inşa eden ailenin temeli olduğunu da belirten DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Çocuklarımız yani ülkemizin, insanımızın yarınları da onlara emanet. O nedenle, iyi bir eğitim almaları ve üretken bireyler olarak toplumda aktif yer almaları, hayati önem taşıyor. Kadınlar toplumun temel taşıdır. Toplumları sağlam ve sağlıklı bir şekilde inşa ve imar edip ayakta tutan kadındır. Kadının olmadığı bir dünyanın ve insanlığın bir yarısı hep eksik kalır. Gerektiğinde vatan savunmasında da yer alan kahraman Türk kadını, hemcinslerine her konuda eşsiz bir timsaldir. Sizin aracılığınızla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum; hepsine sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER