Kadınlar ‘Büyük Türkiye Yolunda’ buluşacak

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nca hayata geçirilen ve 81 ilde yapılması planlanan ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda-81 İlde Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşları’nın Denizli ayağı, 3 Temmuz 2021 Cumartesi Günü Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kadınlar ‘Büyük Türkiye Yolunda’ buluşacak

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda-81 İlde Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşları’ hayata geçirildi. 81 ilde yapılması planlanan projenin Denizli ayağı, 3 Temmuz 2021 Cumartesi Günü saat 12.00’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Proje kapsamında 81 ildeki meslek edinmek ve iş kurmak isteyen kadınlara; bölgenin coğrafi ve sosyolojik durumu göz önüne alınarak planlanan, İŞKUR, KOSGEB, Ticaret İl Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma ajansı gibi kamu kurum ve kuruluşların sağladığı hibe, destek ve fon projelerini anlatılacak. Böylelikle kadınlar, ülke ekonomisine ve kırsal kalkınmaya katkı sağlamaları için yönlendirilecek. Proje kapsamında kadınlara yönelik düzenlenecek toplantılarda o ilde daha önce devlet destekli hibe, fon ve kredileri kullanarak işletme sahibi olan kadınların başarı öyküleri kısa röportajlar halinde video filminin izletilecek. Öte yandan toplantılarda; il kamu ve kuruluşların temsilcileri beşer dakikalık süre içerisinde ülke ekonomisini ve kırsal kalkınmayı güçlendirmeye yönelik var olan destek, hibe ve fon projelerini anlatacak.

Projenin tamamlanmasıyla 81 ildeki kadın girişimcilere ve iş kurmayı düşünen kadınlara ulaşılarak, gerçekleştirilen toplantılar sonucunda anlatılan devlet desteklerinden yararlanılması, meslek edinmeleri ve iş hayatına katılımın sağlanacak. Bu buluşmalar kadın üreticilerin gerçek potansiyelini açığa çıkartacak. Bu buluşmalar, yeni fikirlerin ortaya çıkmasına imkân tanıyacak. Bu buluşmalar, ülke ekonomisine destek olacak, bölgedeki kırsal kalkınmayı sağlayacak. Kadınların gücüne güç, emeğine değer katacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER