Kadınlar Kahvaltıda Buluştu

Yıldızlar Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında üyelere yönelik kahvaltı düzenlendi. Etkinlikle ilgili konuşan Dernek Başkanı Hatice Gündoğan tüm kadınların gününü kutladı.

Kadınlar Kahvaltıda Buluştu

Yıldızlar Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yönetimi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında dernek üyelerine yönelik kahvaltı düzenledi. Trio Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe; CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan, Derneğin yönetim kurulu üyeleri, üyelerle aileleri katıldı. Etkinlik hakkında bilgi veren Yıldızlar Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı ve Gerzele Mahalle Muhtar adayı Hatice Gündoğan; “Sosyal faaliyetlerimize devam ediyoruz. Her sene bu tür buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Tüm kadın arkadaşlarımızın günü kutlu olsun” dedi.

“AMACIMIZ; KADINLARIMIZIN HAYATLARINA DOKUNMAK”

Dernek ile ilgili bilgileri de aktaran Başkan Gündoğan; “Derneğimiz 4 Kasım 2016 tarihinde kuruldu. Üyelerimiz, Gerzele Mahallesi’nde yaşayan kadınlarımızdan oluşmaktadır. Amacımız; üniversitede okuyan gençlerimize burs imkanı sunmak, kadınlarımızın hayatlarına dokunmak. Sadece mahallemize özgü değil, ulaşabildiğimiz her yere ulaşmak. Kendi aramızda kaynaşmak istedik ve derneğimizi kurduk. ‘Kadınlar isterse her şeyi yapabilir’ düşüncesiyle yola çıktık” diye konuştu.

“TÜM KADINLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Etkinliğe katılan CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan ise; “Odalarımızı ve derneklerimizi çok önemsiyoruz. Yönetim anlayışımızda odalarımızla ve derneklerimizle birlikte çalışmak olacak. Kültür Sanat Merkezimizi kar amacı gütmeyen toplantılara ücretsiz tahsis edeceğiz. 8 Mart Dünya Kadın Emekçileri Günü’nden önce derneğimizin düzenlediği bu etkinlik çok anlamlı. Kadınlar bir ve birlik olmalı. Kadının gücü ortaya çıkmalı. Ben de kadın aday olarak Dernek Başkanımızı gönülden destekliyorum.  Toplumun her yerinde kadının bir yeri, sesi ve gücü olmalı. Bu kapsamda da tüm kadınlarımızın gününü kutlarım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221