'KADINLARIMIZ ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ'

'KADINLARIMIZ ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ'

AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümünü kutladı.

AK Parti Denizli Milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu , Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 82’nci yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

AK Parti’nin, iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kadınların toplumda daha etkin yer alabilmeleri için ‘Devrim’ niteliğinde düzenlemeler gerçekleştirdiğini belirten Dr. Ramazanoğlu, şunları söyledi: “Kadınlarımıza yönelik haksız uygulamaların sona ermesi, eğitimden mahrum bırakılan kızlarımızın eğitime kazandırılması için çalıştık.AK Parti iktidarında Anayasa'da kadınlara yönelik ‘pozitif ayrımcılık’ ilkesinin yer almasına öncülük ettik.  Çeşitli kanunlarda ve çalışma hayatında yaptığımız önemli değişikliklerle kadınların toplum hayatındaki konumlarını daha da güçlendirdik.Son olarak, Demokrasinin önündeki engelleri kaldırarak, kadın erkek güç birliğiyle 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyeceğiz. Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına sahip oluşunun 82.yılı kutlu olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER