“Kadınlarımızın güçlü olması gerekiyor”

Merkezefendi Belediyesi tarafından '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında yapılan 'Değişim Semineri; Güçlüyüm Çünkü…’ adlı seminerde konuşan Yaşam Koçu Yelda Yolay Kazanoğlu, “Kadınlarımızın güçlü olması gerekiyor. Kadının geleceğe emin adımlarla yürümesi gerekiyor” dedi.

Sosyal etkinliklerine devam eden Merkezefendi Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında ‘Değişim Semineri; Güçlüyüm Çünkü…’ adlı seminer düzenledi. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılan seminerde Yaşam Koçu Yelda Yolay Kazanoğlu, konuşmacı olarak yer aldı. Seminere; Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, Denizli Kadın Platformu Sözcüsü Gülnur Oymak ve vatandaşlar katıldı. Seminerde konuşan Kazanoğlu, güçlü kadın vurgusu yaptı. Kazanoğlu; “Çok anlamlı bir gün. Kadına şiddet konusu şuan gündemimizde. Kadınlarımız kötü durumlarla karşılaşıyor. Buna artık son verilmeli. Bizler bu konuda bu şekilde insanları bilgilendirmeye çalışıyoruz. Kadınlarımızın güçlü olması gerekiyor. Kadının geleceğe emin adımlarla yürümesi gerekiyor” dedi.

“KADININ EKONOMİK ÖZGÜRLÜĞÜNÜN OLMASI GEREKİYOR”

Seminerde konuşan ve kadına yönelik şiddetin her türlüsünün karşısında olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Kadına yönelik şiddet sadece fiziki olarak değil, sözlü olarak da yapılıyor. Son 17 yıldır kadının gülmesine, kaç çocuk doğuracağına, ne giyeceğine karışılıyor. Bizler artık şiddetin son bulmasını istiyoruz. Kadının ekonomik özgürlüğünün olması gerekiyor. Yoksa kadın bağımlıdır. Kadına yönelik şiddette cezaların caydırıcı olması gerekiyor. Bizler belediye olarak kadına yönelik istihdamı artırmaya çalışıyoruz “ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211