“Kadınların olduğu yerde bir yaratıcılık vardır”

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Denizli Şubesi tarafından organize edilen kişisel gelişim konferansı öncesinde konuşan yazar Sinan Ergin; “Kadınların olduğu yerde bir yaratıcılık vardır. Olaylara karşı farklı bir çözüm vardır. Aynı zamanda kadınlarımız çok sabırlı insanlardır” dedi.

“Kadınların olduğu yerde bir yaratıcılık vardır”

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Denizli Şubesi tarafından ‘İşin, Hayatın nasıl canlanır?’ adıyla kişisel gelişim konferansı düzenlendi. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe, yazar Sinan Ergin konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik öncesinde açıklama yapan Ergin; “Kadınların olduğu yerde bir yaratıcılık vardır. Olaylara karşı farklı bir çözüm vardır. Aynı zamanda kadınlarımız çok sabırlı insanlardır. O yüzden iş dünyasına ne kadar çok girerlerse hayatımız da o kadar canlanır, zenginleşir ve çok daha güzel bir noktaya gelir. Girişimcilik, kadının içerisinde ilk günden itibaren vardır. Kadın, yuvasında bile bütün problemlere karşı çok girişimcidir. Zaman ve toplumun değişmesine baktığımızda iş dünyasından yaşamın her noktasına kadar kadın ne kadar içindeyse oraya ahenk, modernlik ve medeniyet gelmemesi imkansızdır. Bir yerde medeniyet istiyorsanız, orada kadınların olması lazım. O yüzden ben çok destekliyorum. İş dünyasının daha da güzelleşmesi için de o medeniyete ulaşmamız için de bence çok çok önemli” dedi.

“ANNELERİMİZE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Kadına şiddet konusunda da konuşan Ergin; “Ülkemizin konjonktüründen dolayı, yaşamış olduğumuz ortamlar çok büyük bir gerginlik yaratıyor. Bence burada bir sıkıntı var. İkinci olarak da bence annelerimize çok büyük görevler düşüyor. Çocukları yetiştirirken, terlikle yetiştirmemekte fayda var gibi geliyor. Annesinden dayak yemeyen çocuk neredeyse yok gibidir. Yuva içerisindeki eğitimimizi, kültürümüzü, birikimimizi, daha sevecen bir ortama getirebilirsek, o zaman yetişme tarzımız değişir. Eğer bir problemle karşılaştığımızda bedenlerimizle insanlara zarar vererek, o sorundan çıkmaya çalışmayız. Annelerimize çok büyük görev düştüğünü düşünüyorum. Annelerimiz; ‘Dayak cennetten çıkmadır’ felsefesinden çıkabilirse ve çocuklarımızı dövmeden geliştirebilirsek, burada ciddi bir sorunun çözülebileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“BU PROGRAM 3 SENE ERTELENDİ”

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Denizli Şubesi Başkanı Engin Çaputçu ise şunları kaydetti: “Sinan hocamızı pandemi döneminden önce çağırmıştık. 2019’den beri pandemi olduğu için bu program 3 sene ertelendi. Ancak yapıyoruz. Derneğimizin yılbaşından bu yana 2 ya da 3’üncü faaliyetidir. Biz daha değişik, hiçbir derneğin yapmadığı, etkinlikler yapalım ki insanları bıktırmayalım istiyoruz. ‘Bir kültürel etkinlik olsun’ dedik. Etkinliklerimizi daha çok bu yönde yapacağız.”

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER