'KAHRAMAN ASKERİMİZ ZİRVEYE ŞANLI TÜRK BAYRAĞIMIZI DİKTİ'

'KAHRAMAN ASKERİMİZ ZİRVEYE ŞANLI TÜRK BAYRAĞIMIZI DİKTİ'

Suriye’nin Afrin kentine yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda kritik öneme sahip Burseya Dağı’nın alınması hakkında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, “Kahraman askerimiz zirveye şanlı Türk bayrağımızı dikti. Dağda terör örgütünün inşa ettiği tünel ve sığınaklar da bulundu” dedi.

Suriye’nin Afrin kentine yönelik 20 Ocak’ta başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ devam ediyor. Harekat için kritik öneme sahip Burseya Dağı, Özgür Suriye Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nce ele geçirildi. Yapılan operaston hakkında AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, yazılı basın açıklamasında bulundu. Burseya Dağı'nın terör örgütü tarafından gözetleme kulesi niteliğinde olduğuna dikkat çeken Başkan Filiz; “Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in kuzeydoğusunda stratejik önemdeki  Burseya Dağı'nı ele geçirdi. Kahraman askerimiz zirveye şanlı Türk bayrağımızı dikti. Dağda terör örgütünün inşa ettiği tünel ve sığınaklar da bulundu. Tünellerde teröristlerin gözetleme noktaları, silahları, haberleşme araçları ve yaşam malzemelerinin yanı sıra örgüte ait çok sayıda uyuşturucu madde de ele geçirildi. Burseya Dağı’nın ele geçirilmesi çok önemli. Stratejik Burseya Dağı'nın ele geçirilmesiyle birlikte, Kilis; teröristlerin menzilinden çıkıyor. Roket ve katyuşalar, bu bölgeden artık Kilis'i hedef alamayacak. Ayrıca bu bölgede gözetleme kulesi ve örgütün eğitim kampları da vardı” diye konuştu.   

“YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARIMIZLA VURDUK”
Yapılan sınır ötesi operasyonda kullanılan silahların yüzde 60’ının milli silahlar olduğuna dikkat çeken Başkan Filiz, “16 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı ve uluslararası silah şirketlerinin tekelinde olan Türk Savunma Sanayii’nin ihtiyaçlarının yüzde 60’ı, artık yurt içinden sağlanıyor. 16 yıllık süreçte birçok millî projemiz hayata geçirildi. Millî  tank; ALTAY, zırhlı araçlarımız; KİRPİ, KOBRA, MİLGEM Millî Korvet, ANKA ve BAYRAKTAR, İnsansız Hava Araçlarımız; ATAK Taarruz Helikopterleri, HÜRKUŞ Temel Eğitim Uçağı, STAMP (Stabilize Makineli Tüfek Platformu-Deniz ve Kara araçları için), Millî Piyade Tüfeği; SOM, Seyir Füzesi, Cirit, Tank Savar, OMTAS-Orta Menzilli Tank Savar, UMTAS-Uzun Menzilli Tank Savar, HİSAR Hava Savunma Sistemi ile 1. ve 2. GÖKTÜRK Uyduları ilk akla gelenler” şeklinde ifade etti.

“TÜRKİYE'NİN KİMSENİN AKLINA İHTİYACI YOKTUR”
Açıklamalarında harekatın kısa sürmesini isteyenlere de seslenen Başkan Filiz; şunları söyledi: “Türkiye'yi NATO'nun silahlarıyla bir terör örgütünün vurmasına göz yumanlar, ses çıkarmayanlar, bunlara silah verenler ve geri almayanlar, şimdi bize akıl öğretmeye kalkıyorlar. ‘Aman harekat kısa sürsün’, ‘Sınırlı olsun’ diyorlar. Türkiye'nin kimsenin aklına ihtiyacı yoktur. Hele sizin gibi iki yüzlülerin aklına hiç mi hiç ihtiyacı yoktur. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği üzere ‘Bölge huzur ve güvene kavuştuktan sonra bölgenin yönetimi teröristlerin elinden alındıktan sonra, bölge orada yaşayan gerçek sahiplerine bırakılacaktır.’ Zeytin Dalı Harekatı'nda yapılan saldırılarda asker ve sivil tüm şehitlere ve vatanlarını savunurken hayatlarını kaybeden Özgür Suriye Ordusu mensuplarına Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Tabii bu vesileyle kahraman askerlerimize bir kez daha 'gazanız mübarek olsun' diyorum. Sefer Bizim, Zafer Allah’ındır.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER