Kaklık Ovası’na can suyu

Honaz Belediyesi tarafından Kaklık Mahallesi’nde bulunan Emir Çayı’nda yapılan sondajda suya ulaşıldı. Çıkarılan suyla birlikte bölgede yaklaşık 2 bin dönüm arazi sulanmaya başlanacak.

Kaklık Ovası’na can suyu

Honaz Belediyesi, üreticilerin sıkıntı yaşamaması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kaklık Mahallesi’nde üreticilerin arazi sularının az olması sebebiyle 20 gün önce sondaj çalışmasına başlandı. Yoğun geçen çalışmaların ardından mutlu sona ulaşıldı. Saniyede yaklaşık 30-35 litre su çıkarken, bu suyla Kaklık Mahallesi’nde 700 dönüm, Aşağıdağdere Mahallesi’nde bin 200 dönüm arazi sulanabilecek.

“YILLARDIR ÇÖZÜLMEYEN SORUNU ÇÖZDÜK”

Göreve geldikleri günden bu yana üreticilerle ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “22 mahallemizde bulunan üreticilerimizin sorunsuz bir şekilde işlerini görebilmesi için yoğun bir çalışma içinde olduk. Son olarak Kaklık Ovası’ndaki su sorununu önemli ölçüde çözecek sondaj çalışmasını bitirdik. 20 gün boyunca ekiplerimizin yoğun çalışmasının ardından suya kavuştuk. Saniyede 30-35 litre suyun çıkarken, bu suyla Kaklık mahallemizde 700 dönüm, Aşağıdağdere mahallemizde bin 200 dönüm arazi sulanacak. Yıllardır çözülmeyen bu sorunu çözdüğümüz için çok mutluyuz. Bölgemize hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221