KalDer Denizli, tüzel kişiliğe kavuşuyor

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi Başkanı Dr. Senem Kılıç, yapılan genel kurulda Denizli’nin temsilciği ile ilgili oy birliğiyle olumlu sonuç çıktığını belirterek; “KalDer Denizli artık tüzel kişiliğe kavuşuyor” dedi.

KalDer Denizli, tüzel kişiliğe kavuşuyor

Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD), 17’inci yaşını kutladı. Derneğin kuruluşunun 17’inci yıl dönümü nedeniyle Marla Restoran’da Türk araştırmacı ve yazar Bekir Ağırdır’ın konuk olduğu ’17. Yıl Kuruluş Kokteyli’ düzenlendi. Kokteyle katılan Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi Başkanı Dr. Senem Kılıç, Denizli’ye müjde verdi. 2 hafta önce merkez genel kurullarının olduğunu ifade eden Dr. Kılıç, “Genel kurulda Denizli’nin temsilciği ile ilgili oy birliğiyle olumlu sonuç çıktı. Bu güzel bir haber. Temsilciliğin Denizli’de açılması KalDer için sorumluluklar da getiriyor. Bu başlangıçta KalDer İzmir Şubesi’nin Denizli için yürüttüğü faaliyetleri desteklemek ve gönüllük esaslı KalDer merkezin de desteklemesi gerektiğiyle ilgili tarafların oyunu alan bir mutabakat. KalDer Denizli artık tüzel kişiliğe kavuşuyor. Zaten kentin çok değerli sivil toplum kuruluşları var ve onlara da yenisi eklenmiş olacak. Bütün sivil toplum kuruluşlarının üyesi olarak destek verdiği bir derneğin Denizli’de açılıyor olması çok anlamlı. İşbirliğinin önemli bir örneğidir. KalDer temsilciliği ile ilgili yönetim kurulumuzda bu dönem başkan yardımcılarımızdan biri Okan Konyalıoğlu Bey. Birçok STK’da sorumluluğu var. Kendisine teşekkür ediyorum. Biz üyelerle beraber Denizli’deki temsilciliğin faaliyetleri büyütmesi, genişletmesi ve bir yıl sonra yapılacak olan olağan genel kurulda şube kararının alınması için uğraşıyor olacağız. Buradan KalDer’e destek çıkılmasını rica ediyorum. Bizler bu süreçte çeşitli etkinliklerle yoğun bir şekilde Denizli kentinin sınırları içindeyiz demektir. Denizlili olmamamın etkisi büyük. Memleket torpili var. Bu aslında espri konusu oldu. Her başkan kendi memleketinde temsilcilik açarsa KalDer epey hızlı büyür diye. Bu işin esprili tarafı ama ironi burada şöyle önemli; Denizli büyüyen bir Anadolu kenti hem sosyal, kültürel, ekonomik faaliyetleri ile derli toplu bir kent. Niye olmasın? İzmir’den bunu yapabilmenin mümkün olduğunu göstermiş olduk. Bizler sırt sırta verip bunu başaracağız. Gerçekten bunun için çok çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Kentin bir parçası olmaktan çok mutluyum” dedi.

“Herkesin desteğini bekliyoruz”

Başkan Senem Kılıç’a ve yönetim kuruluna teşekkür eden KalDer Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu; “Çünkü KalDer’i sadece bir şehrin derneği, organizasyonu olmaktan çıkarıp kapsayıcı bir formatta düşünüp Denizli’ye de özellikle üretim tarafındaki kalite kültürüne destek katmak için bu pozisyona gelinmesi onların sayesinde. Bize düşen de şirketlerin genel yapılanması konusunda KalDer’den alabileceğimiz çok katkı var. Bunları buradaki şirketlerle KalDer’in üyesi olan global olarak adlandırdığımız şirketlerin, dünya firmalarının iş yapma şekillerini KalDer vasıtasıyla Denizli’ye çekmek. Bunun için başlangıç yolculuğu olarak görüyoruz. Daha önce açılmayan kapıların reel sektör oyuncuları tarafından kolaylıkla açılacağını düşünüyoruz. Ben reel sektöre, oyuncularına, firmalarımıza, kuruluşlarımıza çok katkısı olacağını düşünüyorum. Biliyorsunuz farklı yerlerde birçok temsilciliğim var. Yaklaşık 2,5 yıldır KalDer bünyesinde de görev alıyoruz. Bana katkısı çok oldu. Bundan sonra Denizli yapılanmasıyla Denizlili şirketlere katkısı olacak. Herkesin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER