Kale'de Mevlid-i Nebi programı yapıldı

Denizli'nin Kale İlçesi’nde 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında ‘Hz. Peygamber ve Aile’ konulu konferans düzenlendi.

Kale'de Mevlid-i Nebi programı yapıldı

Denizli'nin Kale İlçesi’nde müftülük tarafından 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle ‘Hz. Peygamber ve Aile’ konulu konferans düzenlendi. Etkinliğe, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, PAÜ Kale Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Tamer Baran, ilçe müftü vekili Osman Ulaşkaya, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kale Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu'nda düzenlenen programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından İnceğiz Mahallesi Şarallar Camisi İmamı Ozan Ay, Kur'an-ı Kerim okudu.

“PEYGAMBER EFENDİMİZ HER KONUDA İDEAL KİŞİDİR”

PAÜ İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi İdris Türk, sinevizyon gösteriminin ardından yaptığı konuşmada, "Peygamber Efendimiz her konuda ideal kişidir. Dinde aldığı bütün tedbirleri aile ekseninden almıştır. Mesela, zekatın en faziletlisi kardeşine verilendir. Anne babaya zekat düşmez, çünkü anne ve babamıza bakmak zorundayız. Aile toplumun çekirdeğidir. Çekirdekte hangi tohum varsa ağaçta o meyve çıkar. Aileler birleşir, toplumu oluşturur. Çocuklarımıza çok iyi model olmamız lazım” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER