Kale MYO’lu öğrenciler, deprem bölgesini ziyaret etti

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kale Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, Acıpayam’da meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremden sonra iyileştirme çalışmalarına katılarak, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama ve Kurtarma gönüllüleri ile Ucarı ve Yassıhüyük Mahalleleri’ni ziyaret etti.

Kale MYO’lu öğrenciler, deprem bölgesini ziyaret etti

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kale Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, Acıpayam’da meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremin ardından iyileştirme çalışmalarına katıldı.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama ve Kurtarma gönüllüleri ile Uçarı ve Yassıhüyük Mahalleleri’ni ziyaret eden öğrenciler, depremzede çocuklara hediyelerin dağıttı.

Ayrıca çeşitli etkinlikler düzenleyen öğrenciler, çocukları eğlendirdi. Kale MYO öğrencileri adına konuşman Çocuk Gelişimi 2. sınıf öğrencisi Şerife Sütçü, depremden zarar gören bölgede, özellikle çocukların üzerindeki travmayı atlatmalarına yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Sütçü; “Çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek, böyle zor zamanlarda birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha gösterebilmek için buradayız. İlerleyen süreçte de yine bu tarz faaliyetlere devam ederek, farklı etkinliklerle çocuklarla bir araya gelmek istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211