Kaleli öğrenciler Öğretmenler Günü'nü kutladı

Kale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Kaleli öğrenciler Öğretmenler Günü'nü kutladı

Kale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla program düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen ve Kale Mustafa Şipar Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programa; Kaymakam Samet Serin, Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Mehmet Yasin Arkalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“BİR GÜNLÜK PROGRAMLA ANMAK, YETERLİ OLMAYACAKTIR”

Etkinlikte konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak; “Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği bir günlük programla anmak, onun önemini anlamamız açısından yeterli olmayacaktır. Öğretmenlerimiz bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna kendini adayandır. Çünkü iyi eğitilen her bir çocuğumuz, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir” dedi.

ADAY ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

Kale Mustafa Şipar Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları; oratoryo gösterisi, şehit olan öğretmenleri anma etkinliği, öğrencilerin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi ve müzik dinletisinin ardından mesleğe yeni başlayan aday öğretmenler yemin etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER