Kale/Narlı'nın içme suyu sorunu çözüldü

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Kale İlçesi’nin Narlı Mahallesi'nde yaşanan içme suyu sorununu, bölgede hayata geçirdiği içme suyu kaynak çalışması ve bin 500 metrelik iletim hattı ile çözdü.

Kale/Narlı'nın içme suyu sorunu çözüldü

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Kale İlçesi’nin Narlı Mahallesi'nde yaşanan su sıkıntısını gidermek için bir süre önce başlatmış olduğu çalışmaları tamamlandı. Denizli Büyükşehir DESKİ, içme suyu sıkıntısı yaşayan Kale İlçesi’nin Narlı Mahallesi'nde yaptığı incelemede kuraklık nedeniyle mevcut içme suyu kaynaklarının debisinin azaldığını, bu nedenle de bölgede içme suyu sorunu yaşandığını tespit etti. Sorunun tespit edilmesinin ardından çalışma başlatan Büyükşehir DESKİ, bölgede 1 adet içme suyu kaynak çalışması yaptıktan sonra bin 500 metre içme suyu iletim hattı döşeyerek Narlı Mahallesi'nin içme suyu sorununu çözdü.

MUHTAR'DAN BAŞKAN OSMAN ZOLAN'A TEŞEKKÜR

Narlı Mahallesi Muhtarı Ramazan Cinbaş, mahallelerinde mevsime bağlı su sıkıntıları olduğunu belirterek, Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ ekiplerinin soruna hemen müdahale ettiğini belirtti. Çalışma ile mahallelerinin 50 yıllık içme suyu ihtiyacının karşılanabileceğine işaret eden Muhtar Cinbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmud Güngör ve emeği geçen her kese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER