Kamyoncular ve TIR’cılar Denizli'de de kontak kapattı

Kamyoncular ve TIR’cılar tüm Türkiye genelinde 3 gün boyunca kontak kapattılar. Denizli Kamyoncular ve Tırcılar Derneği Başkanı Tayfun Özen, “Biz tüm ülkeyi taşırken, kimse bizim mağduriyetimizi görmedi. Sesimize ve dertlerimize kulak verin” dedi.

Kamyoncular ve TIR’cılar Denizli'de de kontak kapattı

Kamyoncular ve Tırcılar Derneği Genel Başkanı Bülent Arslan, tüm Türkiye'deki kamyoncu ve TIR’cıların sorunlarının duyulması açısından kontak kapatılması için önder olmuştu. Pandemi döneminde zorluk çeken kamyoncu ve TIR’cılar, Türkiye çapında kontak kapattı.  Kamyoncular ve Tırcılar Derneği Denizli üyeleri de bu karara uydu. Kamyoncular ve Tırcılar Denizli Şube Başkanı Tayfun Özen, aldıkları 3 günlük kontak kapatma kararı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Başkan Özen; yaptığı açıklamada, “Sesimize ve dertlerimize kulak verin. Pandemi, doğal afet, sağlık sorunları gibi ülkemizi ilgilendiren her sorunda devletimizin ve milletimizin hazır asker konumunda yanlarında olduk. Kamyoncular, evinizdeki tuğladan, gıdanıza, eşyalarınızdan, giyiminizin taşınmasını sağlayan kişilerdir. Sizler için gecesini gündüzüne katanlardır. Gerektiğinde aylarca evinden ailesinden uzakta kalırlar. Biz kamyoncular ve TIR’cılar, tüm ülkeyi taşırken, maalesef bizim sorunlarımız hep görmezden gelindi. Kamyoncu ve TIR’cı esnaflarımız pandemi sürecinde ağır olumsuzluklarla karşı karşıya kaldı yine de pes etmedi. Son çıkan kanunlar meslektaşlarımıza ağır sekte vurmuştur. Mağduriyetlerimizi gerekli mercilere bildirerek çözüm yolu aradık. Ancak net bir adım atılmadığı için tüm Türkiye genelinde tüm kamyoncular ve TIR’cılar olarak 22-23 ve 24 Mart 2021 tarihlerinde kontak kapattık. Sesimizin duyulmasını ve gerekli adımların atılmasını istiyoruz" dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211