'KAN, KAYNAĞI İNSAN OLAN BİR MADDEDİR'

'KAN, KAYNAĞI İNSAN OLAN BİR MADDEDİR'

Çameli Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’ndeki Çalışan Kadınlar Derneği’nde (ÇAMKAD) düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında kan alımı noktasını ziyaret eden Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Kan, kaynağı insan olan bir maddedir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır” dedi.

Denizli Kızılay Kan Merkezi ile Çalışan Kadınlar Derneği (ÇAMKAD) işbirliğinde Çameli Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında 58 ünite kan toplandı ve 1 de kök hücre bağışı yapıldı.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, kampanya kapsamında kan bağışında bulunan vatandaşları ziyaret etti. Kan bağışında bulunan gönüllülerle sohbet eden Başkan Arslan, vatandaşlara yaptıkları eylemin çok anlamlı olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Kan bağışında vatandaş desteği ve gönüllülüğün önemine dikkat çeken Arslan "Kan, kaynağı insan olan bir maddedir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır" dedi. Başkan Arslan kan bağışının hem toplumsal hem de sağlık açısından önemli olduğunu belirtti. Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan Denizli Kızılay temsilcisi Pratisyen Dr. Tahir Murat Ataman; “Milli birliğimizin sınandığı bu günlerde yardımlaşma bilincine destek veren özellikle yer tahsisi konusunda bizlere yardımcı olan Başkan Cengiz Arslan, Kızılay Kan alma merkezimizi ziyaret ederek kan bağışından bulunanları ziyaret etti. Kendisine bu ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER