Kanalizasyon hattının 60 kilometresi tamam

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Bodrum tarihinin en büyük alt yapı yatırımı olan 160 kilometre kanalizasyon hattının 60 kilometresi tamamlandı.

Kanalizasyon hattının 60 kilometresi tamam

Dünyanın sayılı turizm merkezlerinden birisi olan Bodrum İlçesi’nde Muğla Büyükşehir belediyesi alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Bodrum tarihinin en büyük alt yapı yatırım hamlesini başlatan Büyükşehir Belediyesi bu yatırımlardan biri olan kanalizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Hızla ilerleyen çalışmalar kapsamında 160 kilometre kanalizasyon hattının 60 kilometresi tamamlandı. Kanalizasyon çalışmalarının yanı sıra bin 485 baca imalatı ve 30 bin metre kare yol çalışması gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Bankası ve İller Bankası’ndan sağladığı 83 milyon euroluk kredinin 400 milyon TL’si, Bodrum İlçesi’nin alt yapısı için harcanıyor. İlk etapta Bodrum halkının yüzde 30’unun yaşadığı Turgutreis, Akyarlar ve Gümüşlük çevresine 160 milyon TL yatırım ile 160 kilometre kanalizasyon çalışması devam ediyor. Proje kapsamında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri kanalizasyon hattına kavuşacak.

TURGUTREİS ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Bodrum’un en büyük arıtma tesisi olacak olan Turgutreis İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi’nin inşaatına geçtiğimiz günlerde başlandı. Bodrum Turgutreis Mahallesi’nde 2 kademeli olarak planlanan ve ‘ÇED Olumlu Belgesi’ alınan Turgutreis İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi’nin toplam kapasitesi 37 bin metreküp olacak ve 200 bin nüfusa hitap edecek. Proje kapsamında tesise ait Deniz Deşarj hattı da inşa edilecek. 113 milyon 600 bin TL’ye mal olacak tesiste 3 bin 337 metre uzunluğunda deşarj hattı da olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER