Kanser hastası Denizlili Muhammet Dede Mehmetçik'e Çivril Elması götürdü

‘Hedef Kızıl Elma’ yazılı minibüsüyle 1630 kilometre kat ederek Hakkari'nin karlı dağlarında terörle mücadele eden Mehmetçik'e elma ikram eden Denizlili kanser hastası 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz, “En büyük tedaviyi askerlerle kucaklaşınca aldım. En büyük ilacı bana askerlerim verdi” dedi.

Kanser hastası Denizlili Muhammet Dede Mehmetçik'e Çivril Elması götürdü

Bahçesinde yetiştirdiği elmaları Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekatları ve son olarak Kapan-3 Kavaklı Operasyonu'na katılan askerlere götüren 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz, yaşam sevinciyle dikkati çekiyor. Çivril İlçesi’nde yaşayan Yılmaz, terörle mücadele eden güvenlik güçlerine destek vermek ve onlara yetiştirdiği elmaları ulaştırmak amacıyla yeniden yollara düşmeye hazırlanıyor. Minibüsünü Türk Bayrakları’yla süsleyen ve aracının üzerine ‘Hedef Kızıl Elma’, ‘Barış Pınarı Harekatı’, ‘Hakkari Kıran’ yazdıran Yılmaz, Mehmetçik ile buluşacağı için de bir hayli heyecanlı. Yılmaz, yine, zorlu kış şartlarında mücadele eden güvenlik güçlerine elma götürecek. “Elma bu işin bahanesi” diyerek, vatan ve asker sevdasıyla yollara çıkan 3 çocuk ve 9 torun sahibi Yılmaz, güvenlik güçleriyle bir araya gelmesini anlattı.

“VATAN, BAYRAK VE MEHMETÇİK AŞKIYLA DİREKSİYON SALLIYORUM”

Elleriyle topladığı elmaları Mehmetçik'e ulaştırılmaya devam edeceğini ifade eden Yılmaz, en son Hakkari'ye bin 630 kilometrelik yol giderek askerlerle kucaklaştığını hatırlattı. Yolda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadığını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: “Hedefim gönlümdeki kızıl elma olduğu ve askerlerimin durumunu göz önünde bulundurduğum için hiç yorulmuyorum. Üstelik dönüş yolu zor oluyor. Çünkü askerlerden ayrılıyorum. Vatan, bayrak ve Mehmetçik aşkıyla direksiyon sallıyorum. Bizler sıcacık evimizdeyken onlar cephede 4 metre karın altında vatan nöbetindeler. Elma bahane, askerlerimle aynı sofrada bulunmak benim için cennete girmek gibi.”

“EN BÜYÜK TEDAVİYİ ASKERLERLE KUCAKLAŞINCA ALDIM”

70 yaşında kanser hastası olduğunu belirten Yılmaz, bayrak aşkının yüreğinden hiç eksilmediğini vurguladı. Mehmetçik ile buluştuğunda çok rahatladığını ifade eden Yılmaz, “Ben orada onlara sarılıp aynı havayı teneffüs ettiğimde çok rahatlıyorum. En büyük tedaviyi askerlerle kucaklaşınca aldım. En büyük ilacı bana askerlerim verdi. Bu tür hastalıkların ilacı moral. Beni misafir ettiler. Kışlada uyumanın tadı başka. Dünyaları verseler bu tadı bu coşkuyu yaşayamazdım. Bu parayla pulla yapılacak şey değil” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER