Kanser savaşçısı Neslican’ın ölümü Denizli’yi de üzdü!

Rize’de sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele ile tanınan ve sosyal medya fenomeni haline gelen Neslican Tay, hayatını kaybetti. Denizli’nin önde gelen isimleri de Neslican Tay için sosyal medya hesaplarından taziye mesajı paylaştı.

Kanser savaşçısı Neslican’ın ölümü Denizli’yi de üzdü!

Rize'de sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele ile tanınan ve sosyal medya fenomeni haline gelen 20 yaşındaki Neslican Tay, yoğun bakıma alınmıştı. Neslican için tedaviye alındığı hastaneden üzücü haber geldi. Hastaneden yapılan açıklamada; “Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği ‘yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümör'e bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi Günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20 Eylül 2019 saat 22.20'de kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet, tüm sevenlerine sabırlar dileriz” denildi.

“KANSERLE MÜCADELE DENİLİNCE; SENİN AZMİN AKILLARDA OLACAK”

Yaptığı mücadele ile adeta kanserle savaşan Neslican’ın ölüm haberi Denizli’de de üzüntüyle karşılandı. Neslican’ın kansere karşı verdiği mücadeleye değinen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Kanserle mücadele denilince; senin umudun, azmin ve cesaretin hep akıllarda olacak. Neslican kızımıza Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum” dedi.

“GÜLÜŞÜN, UMUTLARIN BİRÇOK HASTAYA İLHAM VERDİ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da Neslican için bir taziye mesajı yayımladı. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Başkan Doğan, “Gülüşün, umutların birçok hastaya ilham verdi. Kansere karşı mücadelen herkese anlamlı bir miras bıraktı. Şimdi rahat uyu güzel insan... Mekanın cennet olsun” ifadelerini kullandı.

“IŞIKLAR İÇİNDE UYU”

Neslican’ın vefatıyla duyduğu üzüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, şunları aktardı: “Bize unuttuğumuz ne varsa fark ettiren, yaşamımıza ve kendi öykümüze sahip çıkmamızı, azmi ve cesareti hatırlatan Neslican Tay, ışıklar içinde uyu.”

“VERDİĞİN SAVAŞ BİNLERCE İNSANA UMUT OLDU”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar da Neslican için paylaşımda bulundu. Milletvekili Sancar ise paylaşımında “Verdiğin savaş binlerce insana umut oldu, çabaların diğer savaşçılara ilham oldu ve olacak. İyi ki bu dünyadan geçtin Neslican. Seni tanıdığımız için çok şanslıyız” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER