KAPLUMBAĞA TERBİYECİSİNİN SIRRI

KAPLUMBAĞA TERBİYECİSİNİN SIRRI

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Akademi tarafından Kaplumbağa Terbiyecisinin Sırrı adlı eğitim gerçekleştirildi.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Akademi tarafından ‘Kaplumbağa Terbiyecisinin Sırrı’ adlı eğitim programı yapıldı. DENİB Raşit Güntaş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime; İzgören Akademi’den Umut Sav, konuşmacı olarak katıldı. Eğitimde; liderin duruşu, tutumu, karar verme yöntemi, yönetme biçimi, doğru kişilerle doğru ekip kurması gibi özellikleri Osman Hamdi Bey’in Kaplumbağa Terbiyecisi tablosu üzerinden, gerçek hayatından kesitler de sunularak anlatıldı.

Osman Hamdi Bey’in 1906 ve 1907 yıllarında iki farklı versiyonunu çizdiği tabloda kullandığı renkler, resimde yer alan kaplumbağalar, mavi çinilerle kaplı oda, elindeki ney, alçak pencere, yerdeki yapraklar aynı tablonun iki farklı versiyonu üzerinden katılımcılarla birlikte yorumlandı.

“GELECEK EĞİTİMLE PARLAYACAK”
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Akademi’nin Türkiye’de örnek bir proje olma yolunda hızla ilerlediğini belirterek, geleceğin eğitimle daha da parlayacağını ifade etti. İletişimin önemine de değinen Başkan Kocasert, bu tarz eğitimlerle iletişimin öneminin farkına daha da varıldığına dikkat çekerek, eğitimler sayesinde aslında iletişimin de gelişim yolunda ilerlediğinin altını çizdi ve oldukça yoğun bir katılımla düzenlenen eğitim programına katılımlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER