KAR VE ZİRVENİN TADINI ÇAMELİ'DE ÇIKARIN

KAR VE ZİRVENİN TADINI ÇAMELİ'DE ÇIKARIN

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Çameli Kent Konseyi tarafından 4 Mart Pazar günü düzenlenecek olan 4. Çameli Kar Şenlikleri hazırlıkları tamamlandı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, bütün doğaseverleri kar şenliğine davet etti.

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Çameli Kent Konseyi tarafından 4 Mart Pazar günü düzenlenecek olan 4. Çameli Kar Şenlikleri hazırlıkları tamamlandı. 4 Mart günü saat 08.30'da Çameli Belediyesi önünde toplanacak zirve tırmanışçıları, Çameli Kaygın yaylası eteklerinde rehberler eşliğinde AKUT görevlileri ile beraber tırmanışa başlayacak. Tırmanış etkinlik alanına yürüyüş ile devam edecek. Bütün doğaseverleri kar şenliğine davet eden Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Çameli İlçesi olarak doğa ve kış sporları konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl 4. Çameli Kar Şenliklerimiz dolu dolu geçecek. Kar Şenliğimizde, bölgede yarım metreyi bulan kar kalınlığında yürüyüşümüzü yapacağız” dedi.

“İLÇEMİZİ DOĞA TURİZMİNDE MARKALAŞTIRACAĞIZ”
İlçenin doğal güzellerini tanıtmak adına kar şenliklerinin önemli bir rolü olduğunu ve gelecek yıl da kar şenliği düzenlemeye devam edeceklerini dile getiren Başkan Arslan, “Turizmin canlanması ve yeni fırsatlar yaratmak için bu tür etkinliklere ihtiyacımız var. Yaylaları, alabalığı, cevizi ve fasulyesiyle ünlü ilçemizi doğa turizminde markalaştıracağız” şeklinde konuştu. Şenliğe katılacak vatandaşları uyaran Başkan Arslan, “Mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak araçlarında kar lastiği, zincir, çekme halatı bulundurmaları ve kişisel tedbirlerini almaları önem arz ediyor” dedi.

HABER MERKEZİ​

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER