Karababa; “Çocuklara diş fırçalaması için örnek olmalıyız”

Diş Hekimleri Odası Denizli Şubesi eski Başkanı, Türk Diş Hekimleri Birliği önceki dönem Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dt. İrfan Karababa ve Diş Eti Hastalıkları Tedavisi Uzmanı Diş Hekimi Mert Nalbantoğlu, kendilerine ait muayenehaneyi hizmete açtı. Törende konuşan Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dt. İrfan Karababa, çocuklara diş fırçalama alışkanlığının kazandırılmasını isteyerek; “Ağız ve diş sağlığın ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

Karababa; “Çocuklara diş fırçalaması için örnek olmalıyız”

Diş Hekimleri Odası Denizli Şubesi eski Başkanı, Türk Diş Hekimleri Birliği önceki dönem Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dt. İrfan Karababa ve Diş Eti Hastalıkları Tedavisi Uzmanı Diş Hekimi Mert Nalbantoğlu, kendilerine ait muayenehaneyi hizmete açtı.

Açılışa; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, CHP Milletvekilleri; Kazım Arslan, Teoman Sancar, İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, diş hekimleri, Karababa ve Nalbantoğlu ailelerinin yakınları dostları ve akrabaları katıldı.

“AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI, GENEL SAĞLIĞIN AYRILMAZ BİR PARÇASI “

Türk Diş Hekimleri Birliği önceki dönem Merkez Yönetim Kurulu üyesi İrfan Karababa, açılışta yaptığı konuşmada, çocuklara diş fırçalama alışkanlığının kazandırılmasını istedi. Diş Hekimi Karababa, “Ağız ve diş sağlığın ayrılmaz bir parçasıdır. Bu problemler düzenli diş hekimi kontrolü ve düzenli bakımıyla önüne geçilebiliriz. Günde en az iki kez diş fırçalamalı ve 6 ayda bir diş muayene olması gerekir. Diş problemleri bütün vücut sağlığımız için önemlidir. Sağlık ağızda başlar, çocuklarımızı dişleri çıktıktan sonra düzenli olarak diş hekimine götürmek gerekir. Ve düzenli diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak gerekir. Anne ve babaların çocuklarına dişlerini fırçalamaları konusunda örnek olmalıyız” diye konuştu. Konuşmaların ardından muayenenin kurdelesi kesildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221