Karaca; “30 Ağustos, tarihi bir dönüm noktasıdır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Mustafa Kemal Atatürk için 30 Ağustos, askeri bir zafer olmanın yanı sıra ‘Kayıtsız şartsız milletin olacak egemenliğe’ aralanan tarihi bir dönüm noktasıdır” dedi.

Karaca; “30 Ağustos, tarihi bir dönüm noktasıdır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Karaca mesajında; “97’nci yılını onurla ve gururla kutladığımız Zafer Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da başlattıkları bağımsızlık yürüyüşünün, 30 Ağustos 1922’de zaferle taçlandırılmasıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, mazlum ülkelerin bağımsızlığına ilham veren Kurtuluş mücadelemizin tarihin altın sayfalarına yazıldığı bayramdır. 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan, öngörüleri ve örnek liderliğiyle dünyanın takdirini kazanan ve ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk için 30 Ağustos, askeri bir zafer olmanın yanı sıra ‘Kayıtsız şartsız milletin olacak egemenliğe’ aralanan tarihi bir dönüm noktasıdır. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, ulusumuzun bağımsızlık meşalesini yakan iradesinden aldığımız güçle, Türkiye Cumhuriyeti’ni emin ellerde aydınlık geleceğe taşımaya söz veriyoruz. Eşitlik ve özgürlük taleplerimizden vazgeçmeden, ‘hak hukuk ve adalet’ diyerek kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimize yakışır şekilde, tüm yurttaşlarımızın eşit haklardan yararlandığı bir ülke için canla başla, zafer ruhuyla geleceğe hep birlikte yürüyoruz. Önümüze çıkarılan engelleri, Atatürk ilkeleri yolunda ilerleyen cumhuriyetin evlatları olarak tek tek aşacağımızın bilinmesini istiyoruz. Büyük Zaferin 97’nci yıldönümünde, ülkemizi bizlere emanet eden cumhuriyetimizin kurucusu ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER