KARACA, AYNES’İ MECLİS’E TAŞIDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, geçtiğimiz hafta yöneticilerine devredilen ve Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tekrar kayyum atanan AYNES Gıda'yı TBMM Genel Kurulu’na taşıdı.

KARACA, AYNES’İ MECLİS’E TAŞIDI

TBMM Bütçe Görüşmeleri’nde söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Acıpayam İlçesinde faaliyet gösteren, geçtiğimiz hafta yöneticilerine devredilen ve Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tekrar kayyum atanan AYNES Gıda'yı TBMM Genel Kurulu’na taşıdı. 2016 yılında FETÖ terör örgütü nedeniyle Aynes Firmasının yöneticilerinin de içinde bulunduğu 21 kişinin tutuklanmasına dikkat çeken Karaca, şirkete daha sonra kayyum atandığını belirtti.

AYNES’İN yöneticilerinin FETÖ terör örgütü davalarının bitmemesine rağmen şirketin eski sahiplerine devredilmesine tepki gösteren Karaca, AKParti’nin FETÖ ile mücadelenin başlangıcı olarak 17-25 Aralık 2014 tarihini gösterdiğini, 2015 yılında Denizli İhracatçılar Birliği’nin ‘İhracatın Yıldızları 2015’ ödülünün, Aynes adına Mehmet Ali Özkan’a verildiğini söyledi. Aynes şirketinin yöneticisi hakkında 15 yılla başlayan, FETÖ terör örgütüne üye olmaktan dolayı Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığına dikkat çeken Karaca, Aynes’in eski sahiplerine daha dava devam ederken devredilmesinin FETÖ ile nasıl bir mücadele olduğunu sordu.

Aynes’in sahiplerinde 12 Aralık 2018 günü Gürcistan’a 100 bin Dolar şirket parasını transfer ederken yakalanmasına dikkat çeken Karaca,‘FETÖ ile böyle mi mücadele ediyorsunuz?’diye sordu. “FETÖ ile mücadelede mahkemelerde soruşturması, kovuşturması biten ülkemizin Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve aydınlık insanları görevlerine iade edilmezken, hakkındaki davalar hala devam eden insanlara şirketi devretmek ne anlama geliyor? AKP,‘FETÖ ile mücadele ediyorum’ derken asıl olarak ülkemizin Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve aydınlık ve kendisine muhalif olan insanlarıyla mı mücadele ediyor?” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER