Karaca; “Kardeşlik içinde yaşayacağımız bir vatan için çalışmalıyız”

CHP Genel Başkanı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız bir vatan için hepimiz çok çalışmalıyız” dedi.

Karaca; “Kardeşlik içinde yaşayacağımız bir vatan için çalışmalıyız”

CHP Genel Başkanı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaca, mesajında şunları aktardı: “Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu tehlikelerin ortadan kaldırılması, bölünmez bütünlüğümüzün korunması ve bağımsızlığımızın kazanılması, Gazi Meclisimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde aldığı tarihsel kararlarla mümkün olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi bu topraklarda esareti hiçbir zaman kabul etmeyeceğimizin sembolüdür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin asli görevi bütün vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine taşımaktır. Bu görev 99 yıldır milletin vekilleriyle yerine getirilmektedir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığımız 23 Nisan’ın önemini anlamak ve anlamına sahip çıkmak çocuklar başta olmak üzere hepimizin sorumluluğu ve görevidir. Sevgili çocuklar; ulusumuzun en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi sizlersiniz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız bir vatan için hepimiz çok çalışmalıyız. Ülkemizi daha aydınlık günlere taşımakta, Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası akıl ve bilim her zaman rehberimiz olmaya devam edecektir. Siz çocuklarımızın da bu mirasa sahip çıkacağınıza inancımız sonsuzdur. Cumhuriyetimize ve sizlere olan inançla, Türkiye Büyük Millet Meclisimizi açan 99 yıl önceki ruhla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyor, egemenliğin hiçbir zümre, çıkar grubu, saray veya kişide değil millette olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER