Karaca; “Medya sahipleri basından gelmeli”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdiği ziyarette konuştu. Karaca; “Basın kuruluşları sahiplerinin, basından gelen insanlar olması gerektiğini savunuyor ve mücadelesini de veriyoruz” dedi.

Karaca; “Medya sahipleri basından gelmeli”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Cemiyet Başkanı Osman Nuri Boyacı ile diğer gazetecilerin bayramını kutlayan, Denizli'nin yerel ve ulusal mecralarda sesi olan basın mensuplarına teşekkür eden Karaca, şunları söyledi:

“Basın etik yasasının ve basın çalışanlarını düzenleyen yasanın çıkması, özellikle yerelde ve Türkiye'de milletin sesi olabilecek basın mensuplarımız için çok önemli. Biz CHP olarak hep şunu savunduk: Medya sektöründe siyasetçi medya patronu olmamalı. Medya sektöründe tüccar, ticaretle uğraşan iş insanları medya sektöründe medya sahibi olmamalı. Çünkü medya ne ticaretin ne de siyasetin herhangi bir baskısı ya da herhangi bir etkisi altında kalmadan özgürce, basın kuruluşlarının sahiplerinin basından gelen insanlar olması gerektiğini savunuyor ve mücadelesini de veriyoruz. Gerçekten bağımsızlığın ve demokrasinin olmazsa olmazı üç kuvvetten bahsedilir. Yasama, yargı, yürütme. Ama basın burada dördüncü ayaktır. Eğer medya bağımsız olursa diğer erklerin bağımsızlığı, diğer erklerin doğru ve birbirleri arasındaki erk ayrımının tamamen sağlanabileceği bir ortamı ancak bağımsız basınla sergileyebiliriz.”

“PAMUKKALE’YE GİRİŞ ÜCRETLERİ HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİK”

Pamukkale Ören Yeri’ne giriş ücretlerinin 60 Lira’ya çıkarılması kararı sorulan Karaca, “Pamukkale giriş ücretlerinin zamlanmasıyla ilgili hem soru önergesi hem de bilgi edinme için başvurduk. Cevapların gelmesini bekliyoruz. Pamukkale de bizim geçmişimiz, tarihimizdir. 2 bin 20 Lira asgari ücretin olduğu ve ekonomik krizin bu kadar yoğun bir şekilde yaşandığı bir ülkede en azından insanların illerinde bulunan tarihi, kültürel yerleri daha ucuz hatta ücretsiz gezebileceği ortamların sağlanması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193