KARACA; “YAZLIK SARAY TAM BİR ÇEVRE FELAKETİ”

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Marmaris ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum’un emlak pazarlamacılığından vakit bulup çevre işleriyle ilgilenmesinden memnun olduğunu söyleyen Karaca, Marmaris Okluk Koyu’nda süren “Yazlık Saray inşaatı için kesilen on binlerce ağacı ve Gökova’da imara açılan kıyıları” hatırlattı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın memur edildiği, asıl işinin emlak pazarlamacılığı olduğunu söyleyen CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı; Marmaris ziyaretinde Bakan’ın, CHP’li belediyelerin yaptığı çalışmaları kendileri yapmış gibi gösterdiğini ve caretta caretta yavrularıyla fotoğraf çektirerek imajını düzeltmeye çalıştığını söyledi. Karaca, Bakan Kurum’a “Marmaris’e gitmişken Okluk Koyu’ndaki israf saray inşaatı uğruna kesilen on binlerce ağacı, doldurulan sahilleri ve yok edilen doğayı da gördü mü?” diyerek, Gökova Körfezi’nde imara açılan 27 bin futbol sahası genişliğindeki araziyi hatırlattı.

“OKLUK KOYU’NDA İŞLENEN DOĞA CİNAYETİ KUŞAKLAR BOYU HATIRLANACAK”
Muğla, Marmaris’in cennet köşelerinden Okluk Koyu'ndaki daha önceki Cumhurbaşkanlarının yaz tatillerini geçirdiği 4 oda ve 1 salondan oluşan 230 metrekarelik mütevazi konutu yıkarak yerine Yazlık Saray inşaa edilmesini;  “AKP’nin israf ve kul hakkı üzerinden sağladığı iktidarının sembolü” olarak tanımlayan Gülizar Biçer Karaca açıklamasında bir açıklama yaptı. Karaca, “13 bin 166 metrekare kapalı inşaat alanına sahip, 300 odalı, 65 hektara yayılan israf saray 10 bin 966 metrekarelik deniz dolgusuyla ülkemizde bırakılan kara bir leke olarak kuşaklar boyu hatırlanacak” dedi.

"YAZLIK SARAY’IN DUVARLARINI YEŞİLE BOYAYIP, HABERLERE YASAK GETİRERDİLER"
İnternet üzerinden haberlere yasak getirerek yazlık saray inşaatı için kesilen 50 bine yakın sığla ve çam ağacını halktan saklamaya çalışmakla suçladığı iktidarı eleştiren Gülizar Biçer Karaca; İsraf Saray’ın duvarlarını yeşile boyayarak neden oldukları katliamı gizleme çabasına gidildiğini de söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın Türkiye’de son yıllarda artan doğa tahribatının baş sorumlusu olan iktidarın parçası olduğunu söyleyen Karaca; “Caretta caretta yavrularıyla fotoğraf çektirmeniz; ülkemizin sucul yaşamına, kıyılarına, ormanlarına karşı işlenen suçların ortağı olduğunuz gerçeğini bizlere unutturamayacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 17:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cavit
Cavit - 2 yıl Önce

Yazıklar olsun ormanına fohama kasteden lere

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211