KARACA YENİ MAKAMINDA DENİZLİ BASININI AĞIRLADI

KARACA YENİ MAKAMINDA DENİZLİ BASININI AĞIRLADI

Denizlili gazeteciler, CHP’nin 36’ncı Büyük Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne 15’inci sıradan girerek Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan ve Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Gülizar Biçer Karaca’yı Ankara’da makamında ziyaret ederek görevinin hayırlı olmasını diledi.

CHP’nin 36’ncı Büyük Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne 15’inci sıradan girerek Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan ve Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Gülizar Biçer Karaca, makamında Denizli basınını ağırladı. Denizlili basın mensuplarıyla sohbet eden ve sorularını yanıtlayan Genel Başkan Yardımcısı Karaca, Denizlili gazetecilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca yeni göreviyle ilgili mutluluğunu ise şu sözlerle aktardı: “Çok mutlu oldum. Mücadelenin, yılmadan koşturmanın, emeğin CHP’de değer bulması ve Genel Başkan’ın böyle bir değerle o makamda görev vermesi beni çok onurlandırdı.”

“DUYARLILIĞIMIZI VE ÇABALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Doğa haklarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca; “Benim asıl mücadele alanım kadın ve çocuk ağırlıklıydı. Doğa hakları, çevre ve hayvan hakları da bu birimde. İçine girdikten sonra konunun ne kadar ayrıntılı olduğunu fark ettik. Hemen göreve başladık. Eskişehir Termik Santral’i ihalesi ve konuya ilişkin Eskişehir’de ciddi bir direniş var. Bu konuyla ilgilenmeye başladık. Bursa’da da bir mücadele veriliyordu. Çok şükür ki; Bursa’da Büyükşehir Belediyesi oy birliği ile santralin yapılmasına ilişkin kararı reddetti. Bütün partiler bir araya geldiler. Tekirdağ’da benzer bir mücadele söz konusu. Denizli’de Acıpayam’daki kirliliğe ilişkin ciddi talepler var. Avdan’da bir termik santral ihalesi planlanıyor. İnsanı insan, yaşamı yaşam yapan; hava, su ve topraktır. Hava, su ve toprağı yok edecek bir çalışma varsa; bence bu insanı yok edecek bir çalışmadır. Bizim hedef kitlemiz insansa; o zaman insanı insan yapan değerlerle de mücadele etmemiz gerekir. CHP’nin programında çevreye ve hayvan haklarına yönelik ciddi bir çalışma var. Bu program dahilinde bizde tüm ülkede bu duyarlılığımızı, çözüm önerilerimizi ve çabalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“HERKESE KAPIM AÇIK”
Sadece CHP’lilere değil herkese kapısının açık olduğunu vurgulayan Karaca sözlerine şöyle devam etti: “Milletvekili olduğumda ertesi gün sosyal medyada paylaşım yapmıştım. ‘Bugüne kadar CHP’nin milletvekili adayıydım. Bugün Denizli’nin milletvekiliyim’ demiştim. Ben bugün bu makamda; sadece CHP’lilerin değil, benim çözüm getirebileceğim her konuda bütün Denizlililere kapımız açıktır. Ankara’da Denizli’nin bir evladı var. Sorunu olmasa bile ‘gelip bir bardak çayını içelim’ diyen herkese kapım açık.” 

PINAR ÇANKAYA- MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER