KARACA YİNE YENİDEN CHP PM'DE

KARACA YİNE YENİDEN CHP PM'DE

Cumhuriyet Halk Partisi, 36’ncı kurultayını gerçekleştirdi. Kurultayda CHP Genel Başkanı yeniden Kemal Kılıçdaroğlu olurken;  CHP Parti Meclisi Üyesi ve 24. Dönem Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, oldukça yüksek bir oy oranı ile yani; 534 delegenin oyunu alarak, 15’nci sırada yeniden CHP Parti Meclisi Üyesi seçildi.

KARACA, CHP PM’DE DENİZLİ’Yİ TEMSİL EDECEK
Cumhuriyet Halk Partisi, Ankara Spor Salonu'nda 36. Olağan Kurultayı'nı gerçekleştirdi. Başkentte yapılan kurultayda; Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlık için yarıştı. Kurultayda bin 266 delegesinin bin 253'ü oy kullandı. Bin 237 delegenin oyu geçerli sayılırken 16 delegenin oyu geçersiz sayıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 790 delegenin oyunu alarak, yeniden genel başkan seçildi. Muharrem İnce ise 447 oyda kaldı. Öte yandan CHP Parti Meclisi’ne Denizli’der aday olan mevcut  PM Üyesi ve 24. Dönem Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, yüksek bir oy oranı ile 534 delegenin oyunu alarak, 15’nci sırada yeniden CHP Parti Meclisi Üyesi seçildi.

CHP PM’YE 4 DENİZLİLİ ADAY OLDU
CHP Kurultay 03-04 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilirken kongrenin ikinci gününde CHP Parti Meclisi seçimleri yapıldı. Denizli’den dört isim CHP Parti Meclisi Üyeliği’ne aday oldu. Adaylar arasında: CHP Parti Meclisi Üyesi ve 24 Dönem Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Zafer Dönmez, Özer Bulgur ve CHP eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu vardı. Ancak eski İl Başkanı Çavuşoğlu oy verme işlemi başlamadan hemen önce “adaylıktan çekildiğini” duyurdu.  Denizlili üç isim 60 kişilik Parti Meclisi’ne  girmek için yarışan isimler arasında yer alırken, PM Üyesi Gülizar Biçer Karaca Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesi de dahil bir çok listede de yer aldı. 600 ismin aday olduğu Parti Meclisi seçiminde; 24. Dönem Denizli Milletvekili ve PM Üyesi Gülizar Biçer Karaca 534 delegenin oyunu alarak, yeniden CHP Parti Meclisi Üyeliğine seçildi. Diğer iki Denizlili adaydan Zafer Dönmez 111 oy alırken, Özer Bulgur ise 22 oyda kaldı.

“KURULTAYIMIZ YOĞUN KATILIM VE BÜYÜK COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ”
CHP’nin 36’ncı Olağan Kurultayı hakkında açıklama yapan CHP Parti Meclisi Üyesi ve 24. Dönem Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Kurultayımız yoğlun katılım ve büyük coşkuyla gerçekleşti. Elbette ki bu kadar yoğun kalabalıkta 2 adaylı bir yarışla bizleri de üzen ufak tefek sıkıtılar dışında oldukça iyi bir kurultaydı. Tema çok önemliydi. ‘Adalet ve cesaret’ dedik. Çünkü demokrasinin yerleşebilmesi ve demokrasinin geçirilmesi için adaletin şart olduğunu ve artık bir an önce de adaletin cesaretle savunulabileceğini Sayın Genel Başkanımız önderliğinde tüm Cumhuriyet Halk Partili ‘Adalet yürüyüşüyle kanıtladı. Delegelerimizin oyuyla seçilen genel başkanımıza başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde kazanan ya da kaybeden olmadı. Her zaman bu yarışlardan en iyiyi başarabilmek adına Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazançlı çıkacağına yürekten inanan biriyim. Muharrem İnce’nin de Genel Başkanımızla bu yarışta kol kola devam edeceğini yürekten inanıyorum. Kendisinin de ifadesi budur” dedi.

“2019’U PLANLAYACAKLAR VE 2019’DA HALKIN İKTİDARI İÇİN MÜCADELE EDECEKLER”
Olağan Genel Kurulu’nun İkinci gününde parti yüksek kurulunun seçimleri olduğunu belirten Karaca; “Parti Meclisi’nde 588 aday ile yarıştık. Bir yıl önceki seçimde 47’nci sıradan girmiştim. Bu kez 2 yıldan beri sürdürülen çabanın, emeğin delegelerin takdirine yaşadım. 534 oy ile bu sefer 15’inci sıradan Parti Meclisi’ne geldim. Bu Parti Meclis Üyeleri’nin çok önemli de görevi var. 2019’u planlayacaklar ve 2019’da halkın iktidarı için mücadele edecekler. 03-04 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Adalet ve Cesaret Kurulu’ Cumhuriyet Halk Partisi 36’ncı Olağan Genel Kurultayı, 4-11 Eylül 1919 tarihlerinde ülkemizin bağımsızlığı için toplanan Sivas Kongresi ruhu ile gerçekleştirildi. 2019 sürecini başaracağımıza yürekten inanıyoruz. Bu süreç için katkısını hiç esirgemeyen il ile ilçe başkanım ve tüm ülkede destek veren yol arkadaşlarıma da teşekkür ederim” diye konuştu. 

HATİCE DEMİR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER